Yükleniyor...

IBM Yöneticisinden Bitcoin için 1 Milyon Dolarlık Fiyat Tahmini

IBM’in Blockchain ve dijital paralar başkan yardımcısı Jesse Lund, Bitcoin için ses getirecek bir fiyat tahmininde bulundu.

IBM Jesse Lund

IBM’in Blockchain ve dijital paralar başkan yardımcısı Jesse Lund, Bitcoin için ses getirecek bir fiyat tahmininde bulundu. Lund, Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara ulaşmasını beklediğini söyledi.

Fiyat tahminini Finder.com’la gerçekleştirdiği röportaj sırasında dile getiren Lund’a ayrıca Bitcoin fiyatının 31 Aralık 2019’da ne olacağı da soruldu. Lund, 31 Aralık 2019’da Bitcoin fiyatının 5.000 dolar olacağını düşündüğünü söyledi. Lund’un en ilginç çıkışı ise bir gün Bitcoin’in bir milyon dolar olacağını beklediğini söylemesi oldu.

1 Satoshi 1 Cent’e Eşdeğer Olacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Jesse Lund bu öngörüsünün altındaki değişimlerden de söz etti. Bitcoin fiyatının 1 milyon dolar olması durumunda 1 Satoshi’nin 1 Cent’e eşdeğer olacağını belirten Lund, böyle bir değere ulaşılması halinde kripto para piyasasının toplam değerinin 20 trilyon doları aşacağını söyledi. Ona göre böylesi bir piyasa değeri kurumsal ödemeleri ve yüksek değerli ödemeleri değiştirebilir.

Röportajın devamında Lund, IBM’in Stellar (XLM) ile olan işbirliğinden ve ağın varlığının IBM’in sınır ötesi ödeme ağı Blockchain World Wire’de (BWW) kullanımından da söz etti. 2017 yılının Ekim ayında Stellar ile bir ortaklığa imza atan IBM, Blockchain World Wire’ı geçtiğimiz yılın Eylül ayında kullanıma sunmuştu. Lund, IBM’in diğer dijital varlıklarla çalışmayı düşündüğünü de açıkça ifade etti.

IBM gibi Kanada’nın en büyük kripto para borsalarından Coinsquare da Stellar tabanlı merkezi olmayan borsa StellarX’i satın olarak bu Blockchain teknolojisine ilgi gösterdiğini açıkça ortaya koymuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x