Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri İçerisinde 1.000 ve Üzeri BTC Bulunan Cüzdanların Sayısında Rekor Artış: Bu Ne Anlama Geliyor?

İçerisinde 1.000 ve Üzeri BTC Bulunan Cüzdanların Sayısında Rekor Artış: Bu Ne Anlama Geliyor?

ABONE OL:google-news

Son 30 günde, içerisinde 1.000 BTC ve üzeri bakiye bulunan cüzdan sayısında yaşanan artış, 2020 yılını gölgede bırakmayı başardı. Bitcoin balinalarının sayısında yaşanan bu patlamanın arkasında kurumsal yatırımcılar olabilir.

2020 yılının tamamında içerisinde 1.000 ve üzeri BTC bulunan cüzdanların sayısı sadece %6.9 oranında artmıştı. Ancak son 30 günde, içerisinde 1.000 BTC ve üzeri bakiye bulunan cüzdanların sayısındaki artış %7.6 olarak gerçekleşti.

Glassnode verileri
İçerisinde 1.000 BTC ve Üzeri Bakiye Bulunan Adres Sayısı. Kaynak: Glassnode

Bu istatistik, önde gelen analistlerin Bitcoin’deki rallinin devam edeceğine yönelik iddialarını destekliyor. Aralık ayı başında içerisinde 1.000 üzeri BTC bulunan cüzdan sayısı 2.259 olarak kaydedilmişti, bu rakam sadece 6 haftada 2.421’e yükseldi.

Bu nedenle Bitcoin‘de boğa koşusu henüz daha yeni başlıyor olabilir. Blockchain araştırma şirketi Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre kurumların ve önde gelen yatırımcıların Bitcoin’deki yükselişe öncülük ettiği görülüyor.

Arcane Research Başkanı Bendik Schei, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

İçerisinde 1.000 BTC bulunan cüzdan adreslerinin sayısı son zamanlarda büyük bir artış kaydetti ve balinaların BTC sattığına dair hiçbir iz yok. Bu cüzdanların sayısında yaşanan artışın kurumsal yatırımcılar nedeniyle gerçekleştiğini söylersek yanılmış sayılmayız.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar