Yükleniyor...

İçerisinde 1.000 ve Üzeri BTC Bulunan Cüzdanların Sayısında Rekor Artış: Bu Ne Anlama Geliyor?

Son 30 günde, içerisinde 1.000 BTC ve üzeri bakiye bulunan cüzdan sayısında yaşanan artış, 2020 yılını gölgede bırakmayı başardı

bitcoin dusus trendini kirdi

Son 30 günde, içerisinde 1.000 BTC ve üzeri bakiye bulunan cüzdan sayısında yaşanan artış, 2020 yılını gölgede bırakmayı başardı. Bitcoin balinalarının sayısında yaşanan bu patlamanın arkasında kurumsal yatırımcılar olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2020 yılının tamamında içerisinde 1.000 ve üzeri BTC bulunan cüzdanların sayısı sadece %6.9 oranında artmıştı. Ancak son 30 günde, içerisinde 1.000 BTC ve üzeri bakiye bulunan cüzdanların sayısındaki artış %7.6 olarak gerçekleşti.

Glassnode verileri
İçerisinde 1.000 BTC ve Üzeri Bakiye Bulunan Adres Sayısı. Kaynak: Glassnode

Bu istatistik, önde gelen analistlerin Bitcoin’deki rallinin devam edeceğine yönelik iddialarını destekliyor. Aralık ayı başında içerisinde 1.000 üzeri BTC bulunan cüzdan sayısı 2.259 olarak kaydedilmişti, bu rakam sadece 6 haftada 2.421’e yükseldi.

Bu nedenle Bitcoin’de boğa koşusu henüz daha yeni başlıyor olabilir. Blockchain araştırma şirketi Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre kurumların ve önde gelen yatırımcıların Bitcoin‘deki yükselişe öncülük ettiği görülüyor.

Arcane Research Başkanı Bendik Schei, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

İçerisinde 1.000 BTC bulunan cüzdan adreslerinin sayısı son zamanlarda büyük bir artış kaydetti ve balinaların BTC sattığına dair hiçbir iz yok. Bu cüzdanların sayısında yaşanan artışın kurumsal yatırımcılar nedeniyle gerçekleştiğini söylersek yanılmış sayılmayız.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x