Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri İçerisinde 7.500 Bitcoin Bulunan Hard Diskini Çöplükte Aramak İçin 70 Milyon Dolar Teklif Etti

İçerisinde 7.500 Bitcoin Bulunan Hard Diskini Çöplükte Aramak İçin 70 Milyon Dolar Teklif Etti

ABONE OL:google-news

35 yaşındaki bilgisayar mühendisi James Howells, 2013 yılında temizlik yaparken yanlışlıkla çöpe attığı hard diski ile yeniden gündeme geldi. Howells, içerisinde yaklaşık 268 milyon dolar değerinde 7.500 BTC’nin bulunduğu hard diskine tekrar kavuşmak için belediye çöplüğünde arama yapmak istiyor.

Hard diskin Newport Belediyesi’ne ait çöplükte olduğunu düşünen James Howells, çöplükte arama yapmak için Newport Kent Konseyi’nden izin bekliyor. Ancak Newport Kent Konseyi bu konuda James Howells ile aynı fikirde değil.

Orada olup olmadığı dahi tam olarak bilinmeyen hard disk için yapılacak aramada, atıkların ve zararlı gazların yer yüzüne çıkmasıyla çevreye büyük bir zarar verilebileceğini düşünen kent konseyi, Howells’ı daha önce de bir kez geri çevirmişti.

James Howells ise hard diskine kavuşması durumunda Newport Belediyesi’nin koronavirüs yardım fonuna hard diskin içerisindeki Bitcoin‘lerin %25’ini yani kabaca 70 milyon dolar bağışlamayı taahhüt etti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Kaynakzycrypto
Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar