Anasayfa Bitcoin Haberleri İçinde BTC Barındıran Bitcoin Adreslerinin Sayısı Rekor Kırdı

İçinde BTC Barındıran Bitcoin Adreslerinin Sayısı Rekor Kırdı

ABONE OL:google-news

2019 yılı bitmek üzereyken, içerisinde herhangi bir miktarda Bitcoin (BTC)barındıran adreslerin sayısı rekor bir seviyeye çıktı. Bildiğiniz gibi sadece yüksek rakamlar değil aynı zamanda hiç olmadığı kadar az bir satoshi ile donatılmış olan ekstra Bitcoin anahtarlarının sayısı da oldukça çok Bu kadar çok adres sayısı, 2017 boğa piyasasının zirvede olduğu zamanlardan da yüksek. Rakamlar, sorunlu olsa da, dünya çapında BTC müşterilerinin çeşitliliğinin bir işaretini veriyor.

Bitcoin Adres Rakamı 28.38 Milyon

Kurumsal yatırımcı Alex Thorn, konuyla alakalı açıklamalarda bulundu. Thorn CoinMetrics.io‘dan elde edilen bilgiyi kullanarak, herhangi bir miktarda BTC içeren adres çeşitliliğinin, 2017 boğa piyasasının zirvesinde elde edilenden daha fazla olduğunu dile getirdi. Şu an adres sayısı CoinMetrics’e göre 28.38 milyon adet. Thorn’a göre adres sayısı metrikleri en iyi ölçüm yöntemlerinden birisi ve Bitcoin’in gün geçtikçe daha çok insana ulaştığını ve büyüdüğünü gösteriyor. Thorn, Bitcoin’in iyimser bir stabiliteye sahip adreslerinin çeşitliliğinin kuşkusuz dünya çapında ne kadar özel BTC müşterisi olduğunu bulmak için en büyük yöntemlerden biri olduğunu belirtiyor.

Bununla beraber yine Thorn’a göre kullanıcıların birçoğu BTC’lerini borsalarda tuttuğu için aslında bu rakam tam anlamıyla Bitcoin kullanıcı sayısını da vermiyor. BTC kullanıcı sayısı bu rakamdan çok daha fazla olabilir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

957BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,560TakipçilerTakip Et
871AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar