Yükleniyor...

İddia: Çin, Dijital Parasını 6 – 12 Ay İçinde Piyasaya Sürecek

20 Kasım'da CNBC'ye konuşan Blockchain odaklı risk sermayesi fonu Proof of Capital’in ortağı Edith Cheung, Çin'in dijital para birimini önümüzdeki altı ile bir yıl içerisinde piyasaya süreceğini söyledi.

İddia Çin Dijital Parasını 6 12 Ay İçinde Piyasaya Sürecek

20 Kasım’da CNBC’ye konuşan Blockchain odaklı risk sermayesi fonu Proof of Capital’in ortağı Edith Cheung, Çin’in dijital para birimini önümüzdeki altı ile bir yıl içerisinde piyasaya süreceğini söyledi.

2020’nin Mayıs Ayında Piyasaya Sürülebilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çin’in bir süredir dijital yuan üzerinde çalıştığı bilinen bir gerçek ancak hiçbir üst düzey hükümet yetkilisi bugüne dek dijital yuanın ne zaman piyasaya sürüleceğiyle ilgili açıklamada bulunmadı.

Edith Cheung’a göre Çin, önümüzdeki 6 ile 12 ay içinde dijital yuanı piyasaya kesin olarak sürecek. Cheung, Çin’in ulusal para biriminin dijital bir varyasyonunu piyasaya süren dünya çapında ilk ülke haline geleceği için diğer ülkelerin buna karşı hazır olması gerektiğini ifade etti:

“Gerçekten ABD’nin acele etmesi gerektiğini düşünüyorum; en azından dijital ABD doları için güçlü bir fikir ve politikaya sahip olmalılar.”

Bu ayın başlarında başka bir yatırımcı dijital yuanın önümüzdeki üç ay içinde piyasaya sürüleceğini iddia etmişti.

Geçtiğimiz ay Devlet Başkanı Xi Jinping, resmen Blockchain teknolojisi üzerindeki çalışmalarını hızlandırması gerektiğine karar verdiklerini açıklamıştı. Çin’in dijital para çalışmalarına ile paralel olarak ülkece Blockchain teknolojisine yoğunlaşmış olması büyük dikkat çekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x