Yükleniyor...

İddia: Sanıldığı Gibi Kurumsal Yatırımcılar Direkt Bitcoin Yatırımı Yapmıyor

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2017 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesi sonrası 2018 yılında büyük kayıplar verdi.

Bitcoin Kurumsal Yatırımcı

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2017 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesi sonrası 2018 yılında büyük kayıplar verdi. 2018 yılı boyunca yaşanan düşüşün ardından piyasanın yeniden canlandırılması adına “kurumsal yatırımcılar sektöre girmeye başladı” konulu birçok haber servis edilmeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kurumsal yatırımcıların sektöre girdiği iddiaları piyasanın canlanmasına neden olsa da sektörün içinden olan bir isim yaptığı açıklamalarıyla bu iddiaların aslında gerçeği yansıtmadığını iddia etti.

Yönetimi altında bir milyar dolardan fazla miktar bulunan DTC Capital’in yöneticisi Spencer Noon kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarla aile ofisleri ve bunun gibi kurumsal yatırımcıların henüz doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmaya hazır olmadığını ifade etti.

İddiasını 30 aile ofisi ile görüşen bir yatırımcıdan aldığını belirten Noon, bu 30 ofisten sadece 1’inin direkt olarak kripto para yatırımı yaptığının altını çiziyor.

Noon’un iddiası hem Bakkt’ın 23 Eylül’de kullanıma sunulacağının açıklanması hem de dev kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un yaptığı kurumsal yatırımcı açıklaması ile doğrudan çelişiyor. Bu yönü ile Noon’un iddiası son derece dikkat çekici.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x