Yükleniyor...

İddialara Göre Alibaba 20 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Yatırımı Yapmış Olabilir

Yılın ikinci çeyreğinin ilk günü, kripto para birimi topluluğu için yükseliş eğilimi gösteriyor.

alibaba

Yılın ikinci çeyreğinin ilk günü, kripto para birimi topluluğu için yükseliş eğilimi gösteriyor. Bitcoin, 60.000 dolarlık seviyeyi yeniden test etmeye yönelirken, Ethereum Nisan ayını 2800 doların üzerinde kapatarak yatırımcıları uzun zamandır beklenen 3000 dolarlık seviye için umutlandırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Piyasanın tüm bu hareketleri, topluluğun yükseliş konusunda daha da umutlanmasını sağlarken bir dedikodu işleri daha da ileriye taşıdı. İddialara göre Çin merkezli e-ticaret şirketi Alibaba, 20 milyar dolar değerinde olduğu iddia edilen Bitcoin satın alımı yaptı.

Alibaba Gerçekten 20 Milyar Dolarlık Yatırım Yaptı mı?

Kripto Twitter’daki söylenti, e-ticaret devinin şirketi için Bitcoin’den adil bir pay aldığı yönünde. Adil bir pay çünkü Alibaba’nın, Bitcoin sahipliği yarışında küresel çaptaki akranlarına katılması doğru olacaktır. Şirketin 2021 – 1. çeyrek kazanç raporunun 13 Mayıs’ta açıkalanacağının duyulmasıyla beraber böyle bir dedikodu da ortaya çıktı.

Diğer her üç aylık finans raporu gibi, bu da şirketin yılın ilk dönemindeki büyümesini yansıtan önemli toplam rakamları içerecektir. Kripto para topluluğu üyeleri tarafından, şirketin Bitcoin getirilerini listelemesi -yani tabii ki söylentiler doğruysa- bekleniyor. Hatta bazı iddialara göre satın alımın daha önceden yapıldığı da ifade ediliyor.

Hiçbir resmi kaynak söylentileri ne onayladı ne de reddetti. Bununla beraber Bitcoin topluluğundaki kilit oyuncuları konuyla alakalı açıklamalarda bulundu. Blockchain ve kripto dünyasının önemli isimlerinden Nikita Sachdev, Alibaba’nın 20 milyar dolarlık BTC aldığına dair söylenti duyduğunu söyledi.

CNBC’den Ran Neuner da esprili bir dille bu konuya atıfta bulundu.

Başkan Jack Ma varlığı bir balon olarak damgalamış olsa da Alibaba’nın biraz Bitcoin satın almış olması mümkündür. Daha önce gördüğümüz gibi, JPMorgan ve diğer birçok ana akım firma, müşterilerine Bitcoin hizmetleri sunarken, liderleri varlık konusunda düşüş eğiliminde oldular ya da tarafsız davrandılar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x