Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri İddialara Göre Popüler Kripto Para Birimi Verge (XVG) Saldırıya Uğradı!

İddialara Göre Popüler Kripto Para Birimi Verge (XVG) Saldırıya Uğradı!

ABONE OL:google-news

Gizlilik odaklı kripto para birimi Verge (XVG), bu Pazartesi günü yüzde 51’lik başarılı bir saldırının sonucu olarak 560.000 blok zincirinde yeniden yapılanma yaşadı.

CoinMetrics’ten Lucas Nuzzi, tweet atarak “Geçtiğimiz 200 günlük XVG işlem geçmişi yok oldu. Bu muhtemelen ilk 100 kripto para biriminde şimdiye kadar gerçekleşen en derin olay” ifadelerini kullandı.

Coinmetrics COO’su Antoine Le Calvez isimli kullanıcı yenilenen eski blok ve şimdiki blokun görsellerini iletti.

Nuzzi’nin ve Calvez’in açıklamalarının ardından Twitter üzerinden kripto para kullanıcıları da bu saldırı hakkında bilgiler sunmaya başladı. Bir kullanıcı cüzdanının boşaldığını açıkladı.

Verge, çeşitli seviyelerde özel işlemler sunan merkezi olmayan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Bunu, kullanıcıların IP adreslerini Tor ile gizleyerek ve gizli işlemlerden yararlanarak, kullanıcılarının coğrafi konumunu belirlemeyi zorlaştırarak yapar. Verge, Nisan 2018’de Pornhub tarafından benimsenen ilk kripto para birimi haline geldiğinde popülerlik kazandı.

XVG ekibinden henüz resmi bir açıklama gelmese de Telegram’da ekiple konuyla ilgili tartışmaların döndüğü bildiriliyor.

Bir Twitter kullanıcısının paylaştığı Telegram ekran görüntüsünde XVG danışmanı AlexanDre, kaynağın bir çatal oluşturmak isteyen bazı düğümlere bağlı olduğunu belirttiğini gösterdi. Ayrıca% 51’lik bir saldırı olmadığını da sözlerine ekledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar