Yükleniyor...

İddialara Göre Popüler Kripto Para Birimi Verge (XVG) Saldırıya Uğradı!

Gizlilik odaklı kripto para birimi Verge (XVG), bu Pazartesi günü yüzde 51’lik başarılı bir saldırının sonucu olarak 560.000 blok zincirinde yeniden yapılanma yaşadı

verge xvg saldiri

Gizlilik odaklı kripto para birimi Verge (XVG), bu Pazartesi günü yüzde 51’lik başarılı bir saldırının sonucu olarak 560.000 blok zincirinde yeniden yapılanma yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinMetrics’ten Lucas Nuzzi, tweet atarak “Geçtiğimiz 200 günlük XVG işlem geçmişi yok oldu. Bu muhtemelen ilk 100 kripto para biriminde şimdiye kadar gerçekleşen en derin olay” ifadelerini kullandı.

Coinmetrics COO’su Antoine Le Calvez isimli kullanıcı yenilenen eski blok ve şimdiki blokun görsellerini iletti.

Nuzzi’nin ve Calvez’in açıklamalarının ardından Twitter üzerinden kripto para kullanıcıları da bu saldırı hakkında bilgiler sunmaya başladı. Bir kullanıcı cüzdanının boşaldığını açıkladı.

Verge, çeşitli seviyelerde özel işlemler sunan merkezi olmayan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Bunu, kullanıcıların IP adreslerini Tor ile gizleyerek ve gizli işlemlerden yararlanarak, kullanıcılarının coğrafi konumunu belirlemeyi zorlaştırarak yapar. Verge, Nisan 2018’de Pornhub tarafından benimsenen ilk kripto para birimi haline geldiğinde popülerlik kazandı.

XVG ekibinden henüz resmi bir açıklama gelmese de Telegram’da ekiple konuyla ilgili tartışmaların döndüğü bildiriliyor.

Bir Twitter kullanıcısının paylaştığı Telegram ekran görüntüsünde XVG danışmanı AlexanDre, kaynağın bir çatal oluşturmak isteyen bazı düğümlere bağlı olduğunu belirttiğini gösterdi. Ayrıca% 51’lik bir saldırı olmadığını da sözlerine ekledi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x