Yükleniyor...

İddialı Tahmin: Ethereum (ETH) 1.000 Doları Bir Daha Görmeyecek

26 Kasım'da Twitter'daki "Mac" isimli anonim kripto para analisti, "Bitcoin 50.

İddialı Tahmin Ethereum ETH 1.000 Doları Bir Daha Görmeyecek

26 Kasım’da Twitter’daki “Mac” isimli anonim kripto para analisti, “Bitcoin 50.000 dolar olsa bile Ethereum asla 1.000 dolara yaklaşamayacak” şeklinde iddialı bir tahminde bulundu.

https://twitter.com/MacnBTC/status/1199228523191382016

Ethereum’un (ETH) Yükselişi ve Düşüşü

2017’nin sonunda Bitcoin’in (BTC) 20.000 doları görmesiyle Ethereum (ETH) gibi altcoin’ler de yükselişe geçtiler ve yatırımcılarına büyük kazanç sağladılar. Bu süre zarfında Ethereum (ETH), ICO’ların neden olduğu yüksek taleple değerini güçlü bir şekilde artırdı ve fiyatı 1.400 doların üstüne çıktı.

Kripto paralar, herhangi bir finansal varlık gibi arz ve talep gibi piyasa dinamikleriyle yönlendirilir. Talep arttığında, düşük piyasa değerine sahip Bitcoin (BTC) gibi arz miktarı sınırlı olan varlıkların fiyatları hızla artar. Bitcoin (BTC) fiyatını 2017 yılında 20.000 dolara yükselten şey de tam olarak artan talepti. Bitcoin (BTC) üzerindeki medya ilgisi kamuoyunu etkilemiş ve varlığa olan talebin katlanarak artmasına neden olmuştu. Ve genç yatırımcıların milyoner oldukları haberleri ortalıkta dolaşırken bireysel yatırımcılar zengin olma umuduyla Bitcoin (BTC) ve altcoin’ler almaya başladılar.

Yatırımcıların bu eğilimi yeni bir varlığın düzenli olarak yaptığı ICO’larda (ilk para teklifi) patlamaya neden oldu. Bu token’lar genellikle ERC-20 token’ları olarak Ethereum protokolü üzerine inşa edildi ve yatırımcılar umut verici olarak gördükleri yeni token’lara yatırım yapabilmek için Ethereum (ETH) satın aldılar. Ancak kripto para balonunun patlaması sonrası ICO’lar paramparça oldu ve yatırımcılar ellerindeki Ethereum’ları (ETH) satmaya başladılar. Ethereum (ETH) üzerindeki satış baskısı o kadar güçlüydü ki fiyat 1.400 dolardan 80 dolara kadar düştü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x