Yükleniyor...

İflas Eden BlockFi, SBF’ye Dava Açtı

İflas başvurusunda bulunan BlockFi, Robinhood hisseleri nedeniyle Sam Bankman-Fried'e (SBF) dava açıyor.

Iflas Eden BlockFi SBFye Dava Acti

İflas başvurusunda bulunan BlockFi, Robinhood hisseleri nedeniyle Sam Bankman-Fried’e (SBF) dava açıyor.

BlockFi’ın iflas başvurusu, Bankman-Fried’in düşüşüne daha fazla ışık tuttu ve başarısız kripto ticaret şirketi Alameda Research’ün Kasım ayı başlarında 680 milyon dolarlık teminatlı krediyi temerrüde düştüğünü gösterdi.

BlockFi, Robinhood Hisseleri Nedeniyle SBF’ye Dava Açtı

Financial Times, Pazartesi günü iflas koruma başvurusunda bulunan kripto şirketi BlockFi‘ın aynı gün FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in Emergent Fidelity Technologies şirketine, şirket tarafından tutulan ve BlockFi’ye teminat olarak rehin verilen Robinhood hisseleri için dava açtığını bildirdi.

Şikayette, BlockFi ve Emergent Fidelity Technologies’in 9 Kasım’da adı açıklanmayan bir borçlunun ödemesini garanti altına almak için bir anlaşma yaptığı belirtiliyor. Aynı zamanda adı açıklanmayan bir adi hisse senedini teminat olarak rehin verdiği bilgisi yer alıyor. FT, yasal yazışmalara atıfta bulunarak borçlunun Bankman-Fried’in Alameda Research şirketi olduğunu bildirdi.

FT’nin konuya aşina iki kişiden aktardığına göre, FTX’in çöküşünden önce para toplamaya çalışan Bankman-Fried, BlockFi ile teminat anlaşmasına girdikten sonra da Robinhood hisselerini satmaya çalışıyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x