Anasayfa Borsalar İflas Eden Borsadan 312 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Bitcoin Cash Satışı

İflas Eden Borsadan 312 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Bitcoin Cash Satışı

İflas eden kripto para borsası Mt. Gox’un BitPoint ticaret platformu üzerinden büyük miktarlarda Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) sattığı bildirildi. Borsadan alacaklı olan insanları desteklemek için kurulan GoxDox.com’da yayınlanan banka kayıtlarına göre, BitPoint’ten Mt. Gox kayyumu Nobuaki Kobayashi’nin hesabına Japon Yeni transferleri gerçekleştirildiği açıkça görülüyor. BitPoint’in kayyuma yaptığı toplam ödeme miktarı ise 34.3 milyar yen (yaklaşık 312.5 milyon dolar).

Satışlar Piyasayı Etkiledi

Banka kayıtlarına göre 312.5 milyon dolarlık para transferi 23 Şubat ile 4 Haziran 2018 tarihleri arasında belirli aralıklarla gerçekleştirildi. BitPoint’in Mt. Gox kayyumu adına borsaya ait Bitcoin ve Bitcoin Cash’leri spot piyasalarda sattı. Sızdırılan banka kayıtlarındaki rakamlar Kobayashi’nin sattığını açıkladığı rakamlarla tam olarak örtüşüyor. Borsaya kayyum olarak atanan Kobayashi, daha önce yaptığı açıklamalarla kripto para satışlarının piyasayı etkilemeyecek şekilde yapıldığını söylemişti. Satışların borsalar aracılığıyla değil de OTC piyasaları ya da açık artırma şeklinde yapıldığını belirtmişti. Ortaya çıkan banka kayıtları ise durumun bu şekilde olmadığını gösteriyor. Yapılan satışların 2017 sonlarında ve 2018’in ilk yarısında Bitcoin fiyatı üzerinde etki yarattığı bildiriliyor.

2014 yılında hack’lenen Mt. Gox, faaliyet gösterdiği yıllarda dünyanın en büyük Bitcoin borsasıydı. Küresel bazda borsa Bitcoin ticaretinin yüzde 80’inden fazlasını elinde bulunduruyordu. Hack’lenmesi sonrası kripto para piyasasında deprem etkisi yaratmış ve Bitcoin fiyatının çökmesine neden olmuştu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

mm
Ethem Atmacahttps://www.coinkolik.com
Twitch yayıncısı PC oyuncusu, kripto para ve Blockchain sever edebiyat öğretmeni.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
50.332,680.05%