Yükleniyor...

Celsius, Varlıklarını Çekebilecek Kullanıcıların Listesini Yayınladı

İflas eden kripto kredi platformu Celsius, varlıklarını geri çekmeye uygun kullanıcıların listesini yayınladı ve KYC gerekliliğine dikkat çekti.

celsius

İflas eden kripto kredi platformu Celsius, varlıklarını geri çekmeye uygun kullanıcıların listesini yayınladı ve KYC gerekliliğine dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Müşterilerinden kripto varlık toplayıp onlara piyasa faizlerinin üzerinde getiri imkanı sunan Celsius Network, 18 Temmuz tarihinde iflas başvurusunda bulundu. Haziran 2022’de tüm para çekme işlemlerini durduran şirket, yaptığı yeni duyuruyla varlıklarını çekebilecek kullanıcıların listesini kamuoyu ile paylaştı. 

Uygun Görülen Kullanıcılar Varlıklarını Çekebilecekler

Hangi kullanıcıların para çekme işlemi gerçekleştirebileceğine dair resmi bir açıklamada bulunan Celsius, uygun şekilde saklanan varlıkların, yaklaşık yüzde 94’ünü çekmeye uygun olan kullanıcıların listesini yayınladı. 

Şirket, para çekme işlemlerinin açılma sürecini New York Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesi’ne yapılan 1.411 sayfalık bir başvuruda sundu. Bununla birlikte Celsius, ödenmemiş kripto varlıkların türü ve miktarı ile birlikte tüm para çekme işlemleri için hak kazanan kullanıcıların tam isimlerini yayınladı. 

Varlıkların Çekilebilmesi İçin Güncellemeler Sağlanmalı 

Kripto kredi şirketi, para çekme işlemleri için uygun görülen kullanıcıların sürece başlamadan önce Celsius hesaplarında belirli bilgileri güncellemeleri gerektiğini vurguladı. Güncellenmesi gereken bilgiler arasında Kara Para Aklamayı Önleme ve Müşterinizi Tanıyın (KYC) politikaları ile para çekme işleminin varış adresiyle ilgili ayrıntılar bulunuyor. Yapılan açıklamada, talep edilen bu bilgileri güncellemeyen kullanıcıların paralarını çekmesine izin verilmeyeceğinin de altı çizildi. 

Geriye kalan yüzde 6’lık kesimin ise para çekip çekemeyecekleri belirsizliğini korumaya devam ediyor. Uygun görülen kullanıcılar ise para çekme prosedürleri ve işlem ücretleriyle ilgili ilerleyen süreçte bilgilendirilecekler. Yapılan açıklamaya göre, hesaplarında belirli ücretleri karşılayacak varlığı bulunmayan kullanıcıların varlıklarını çekmelerine izin verilmeyecek. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x