Yükleniyor...

İflas Eden Core Scientific 70 Milyon Dolar Borç Aldı 

21 Aralık 2022’de iflas başvurusunda bulunan madencilik şirketi Core Scientific, faaliyetlerini sürdürebilmek adına 70 milyon dolar borç aldı.

corescientific2

21 Aralık 2022’de iflas başvurusunda bulunan madencilik şirketi Core Scientific, faaliyetlerini sürdürebilmek adına 70 milyon dolar borç aldı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD İflas Yargıcı David Jones, Houston’daki mahkeme duruşmasında Core Scientific’in iflas davasının başlamasını finanse eden bir grup alacaklı ile olan anlaşmasını sonlandırabileceğini belirtti. Yargıç bununla beraber, Core Scientific şirketinin finansal hizmetler şirketi B.Riley Financial INC’den yeni bir kredi alabileceğini söyledi. Madencilik şirketi ilk iflas başvurusunu gerçekleştirdiğinde 42 milyon dolar borçluydu. 

Core Scientific, Faaliyetlerini Sürdürebilmek için Borç Aldı

core scientific

ABD İflas Yargıcı David Jones, fesih ödemesinin çok yüksek olduğunu iddia eden Core Scientific hisse senedi sahipleri ve küçük borç verenlerin itirazlarını reddederek, borç veren grubuna 6 milyon dolarlık bir fesih ücretini onayladı. 

Jones, önceki iflas kredisinin inanılmaz derece pahalı olduğunu ancak Core Scientific’in iflasının başlangıcında mevcut olan en iyi finansman olduğu için bunu onayladığını söyledi. ABD İflas Yargıcı David Jones: “Emirlerimin bir anlamı olmalı, süreç 6 milyon dolardan çok daha önemli” ifadelerini kullandı. 

Core Scientific şirketinin avukatı Ronit Berkovich, B.Riley kredisinin daha iyi finansal koşullar sunduğunu belirtirken, hesaba katılan 6 milyon dolarlık fesih ücretine rağmen iyi bir anlaşma olduğunu söyledi. 

Yargıç Jones’un yeni krediyi onaylaması sayesinde Core Scientific şirketi hemen 35 milyon dolarlık bir borç alabiliyor. 70 milyon dolar değerindeki kredinin geri kalanı ise mahkeme duruşması gerçekleştikten sonra alınabilecek. Berkovich, şirketin işletme giderlerini ödemek için kredinin ilk bölümünü kullanacaklarını ve ilk iflas kredisinin tamamını geri ödeyeceklerini belirtti. 

Şirket, 21 Aralık 2022’de Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. İflas başvurusunun nedeni olarak ise kötüleşen kripto para piyasası ve artan enerji fiyatları gösterildi. 

Aralık ayında iflas başvurusunda bulunan Teksas merkezli madencilik şirketi Core Scientific, diğer borç verenlerden daha iyi finansman tekliflerine açık olduğunu belirtti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x