Yükleniyor...

İki Deneyimli Analist Bitcoin’in Fiyatındaki Son Düşüşü Değerlendirdi

23 Ocak'ta önemli bir desteğin altına düşen Bitcoin'in (BTC) son fiyat hareketleri yatırımcıları tedirgin etmeye başladı.

BTC Bitcoin 1

23 Ocak’ta önemli bir desteğin altına düşen Bitcoin’in (BTC) son fiyat hareketleri yatırımcıları tedirgin etmeye başladı. En büyük kripto para TSİ 23:30’da 8.368 dolardan işlem görüyor.

Forbes’e konuşan iki deneyimli analist Bitcoin’deki son düşüşü değerlendirdi. Kripto para serbest yatırım fonu BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, şu anki düşüşü Bitcoin’in 8.750 dolar ile 9.100 dolar arasındaki direnç bölgesine tutunamamasına bağlarken, trader ve yatırımcıların bu bölgeden kâr almanın mantıklı olacağını düşündüklerini belirtti.

En büyük kripto paranın 8.500 doların altına düşmesinin fiyat üzerinde daha fazla baskı oluşturduğunu ancak 8.000 dolar ile 8.200 dolar aralığında güçlü bir destek bulunduğuna dikkat çeken DiPasquale, düşüşün 8.200 dolarda duraklamasını beklediğini ifade etti.

Digital Capital Management genel müdürü Tim Enneking ise kısa vadede Bitcoin’de daha fazla kaybın görülebileceğini, uzun vadede ise geri döneceğini umduğunu söyledi. Enneking, altı aydır devam eden alçalan koridorun sağlam bir şekilde yukarı yönde kırıldığını, bu koridorun dibindeki lower low’lar yerini higher low’lara bıraktığını ifade etti. Son fiyat hareketinin potansiyel olarak tüm bu gelişmeleri riske attığını belirten Enneking, yukarı yönlü yeni bir koridorun oluşmaya devam edeceğini düşündüklerini söyledi.

Coin360’ın verilerine göre, en büyük kripto para son 24 saatte yüzde 3,39, son 7 günde ise yüzde 4,26 oranında değer kaybetti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x