Yükleniyor...
Sponsored

İki Kripto Borsasından Ruslara Darbe

Kripto para borsaları BlockchainCom ve CryptoCom, Ruslara ait kripto hesaplarını platformlarından engelleyecekler.

Ruslara Iki Kripto Borsasindan Darbe

Kripto para borsaları BlockchainCom ve CryptoCom, Ruslara ait kripto hesaplarını platformlarından engelleyecekler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BlockchainCom ve CryptoCom yaptıkları bu kısıtlamaları, AB’nin Rusya yaptırımlarına dayandırdılar. Ukrayna ve Rusya arasında süren savaştan dolayı, Avrupa özelinde Rusya’ya bir yaptırım zinciri başlamıştı. Avrupa ülkelerinin başlattığı yaptırımlara, kripto şirketleri de dahil oldu.

BlockchainCom ve CryptoCom’dan Ruslara Kripto Yasağı

The Block’un haberine göre, BlockchainCom geçtiğimiz gün kullanıcılara toplu bir e-posta gönderdi. Kripto şirketi yaptığı açıklamada, Rus vatandaşlarına artık kısıtlı hizmet vereceğini belirtti. Ruslar bu borsayı, sadece piyasaları incelemek amacıyla kullanabilecek. Bilgilendirilen kullanıcılara, saklama fonları ve ödüllerini çekmek için 27 Ekim’e kadar süre verildi. Bu tarihten itibaren BlockchainCom borsasındaki Rus hesaplar bloke edilecek.

BlockchainCom ve CryptoComdan Ruslara Kripto Yasagi 1

CryptoCom tarafı da AB düzenlemelerinden etkilenen kullanıcıların uygulamaya erişmesini engelledi. İki borsanın aldığı bu yaptırım ve kısıtlama kararları, AB tarafından daha önce başlatılan kripto yaptırımlarının bir ürünü olarak öne çıktı.

Flow ağının kurucusu ve NFT üreticisi Dapper Labs da geçtiğimiz günlerde bu yaptırımlara katılmıştı. Rusların kripto paralara ulaşmasını engellemek, bu süreçte kripto ekosistemine zarar verir mi bilinmiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x