Yükleniyor...

İki Önemli Uluslararası Para Transfer Şirketi Ripple Ağına Katıldı

Ana şirketi Finablr olan UAE Exchange ve Unimoni, Ripple'ın küresel ödeme ağı RippleNet'e katıldı.

Ripple RippleNet

Ana şirketi Finablr olan UAE Exchange ve Unimoni, Ripple’ın küresel ödeme ağı RippleNet’e katıldı. Finablr, Ripple teknolojisinin Tayland’dan başlayarak sınır ötesi ödemeler için kullanılacağını açıkladı.

95 Düzenleyici Tarafından Düzenlenen Bir Şirket

Finablr ve Unimoni’nin 2017 yılında 150 milyon dolar değerinde işlem gerçekleştirdiği ve müşterileri için 100 milyar dolara yakın hacme ulaşmayı başardığı bildiriliyor. Finablr, 44 ülkede faaliyet gösterme lisansına sahip ve 95 düzenleyici tarafından düzenleniyor. Finablr, BAE Exchange ve Unimoni’nin zaten RippleNet ağının üyesi olduğunu ve Ripple tarafından sağlanan Blockchain tabanlı platformu gerçek zamanlı olarak Tayland’a gerçekleştirecek kesintisiz sınır ötesi işlemlerde kullanılacağını belirtiyor. Ayrıca şirket, teknolojiyi daha fazla ülkede kullanmayı planlıyor. Finablr, UAE Exchange ve Unimoni’nin Orta Doğu’da işlemleri gerçekleştirmek için Blockchain teknolojisini benimseyen ilk şirketler olduğuna inanıyor.

Ripple ile kurulan bu ortaklıktan yararlanan ilk ülke Tayland olacak. Tayland’daki en büyük bankalardan biri olan Siam Ticaret Bankası aracılığıyla BAE Exchange ve Unimoni müşterileri dünyanın her yerinden Tayland’daki lehtarlara anında para gönderebilecekler. Finablr Genel Müdürü ve CEO’su ve UAE Exchange ve Unimoni’deki Grup CEO’su olan Promoth Manghat, Blockchain’in benimsenmesinin, para transferlerini kolaylaştırdığını, hızlı ve güvenli bir ödeme deneyimi sağlamak için önemli bir potansiyel yarattığını söyledi. Manghat, sözlerinin devamında müşterileri için kesintisiz hizmet sağlama konusunda işbirlikçilerine, Ripple’a ve Siam Ticaret Bankası’na teşekkür etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner