Yükleniyor...

İki Popüler Analistten Ortak Öngörü: Bitcoin Fiyatının 100 Bin Dolara Ulaşması Mümkün Değil

İki popüler kripto para analisti, en büyük kripto para birimi Bitcoin'in fiyatının geleceğiyle ilgili son düşüncelerini paylaştılar ve bir sonraki büyük boğa koşusuyla 100 bin dolara ulaşılmasının mümkün olmadığı yönünde tahminde bulundular.

Bitcoin BTC 6

İki popüler kripto para analisti, en büyük kripto para birimi Bitcoin’in fiyatının geleceğiyle ilgili son düşüncelerini paylaştılar ve bir sonraki büyük boğa koşusuyla 100 bin dolara ulaşılmasının mümkün olmadığı yönünde tahminde bulundular.

Kripto para trader’ı Tone Vays ve anonim kripto para trader’ı Filbfilb, Bitcoin’in fiyat performansını ve piyasanın mevcut durumu üzerine değerlendirmelerde bulundular. Her iki isimde Bitcoin’in bir sonraki boğa koşusuyla 100 bin dolara ulaşmasının mümkün olmadığını belirtti. Filbfilb ve Vays, en büyük kripto paranın yoluna devam edebilmesi için belirli hedefleri geçmesi gerektiğini söylediler. Vays’e göre 10 bin 450 dolar, Filbfilb’e göre ise 11 bin 500 dolar geçilmesi gereken ilk hedef seviyeler.

Bitcoin’in fiyatı bu ay 10 bin 480 dolara kadar çıktı ancak o bölgede tutunamayarak hızla düşüşe geçti ve toparlamaya başlamadan önce 9 bin 300 dolara kadar düştü. Yazım sırasında en büyük kripto para 9 bin 677 dolardan işlem görüyor.

Bir Sonraki Boğa Koşusunun Katalizörü 3. Yarılanma

Her iki analist de Bitcoin’in bir boğa koşusunda olduğunu, bu boğa koşusunun tetikleyicisinin ise Bitcoin blok ödüllerini blok başına 6.25 BTC’ye düşürecek olan yarılanma etkinliği olduğunu belirtti. Bitcoin şimdiye kadar iki kez yarılanma yaşadı ve her iki yarılanmanın da ardından fiyatının yükseldiğine tanık olduk. Yarılanmaların ardından fiyatın yükselmesinin sebebi ise, talebin artmaya devam ederken yeni BTC arzının düşüyor olması. Bazıları yarılanmanın ardından Bitcoin’in fiyatının 100 bin dolara ulaşacağına inanıyor ancak hem Vays hem de Filbfilb, bunun aşırıya kaçan bir öngörü olduğunu ifade ediyor. Bunun yerine Vays, Bitcoin’in yarılanmanın ardından 45 bin dolara, Filbfilb ise 60 bin dolara ulaşmasının daha olası olduğunu savunuyor.

Yarılanma yaklaştıkça sektördeki çeşitli isimlerden son birkaç haftada dikkate değer fiyat tahminleri geldi. Bitcoin’in 2021’de 100 bin dolara ulaşacağını öngören Max Keizer, bu öngörüsünü düşük bulmuş olacak ki 400 bin dolara kadar çıkardı. Fundstrat’ın kurucu ortağı, ünlü Bitcoin boğası Thomas Lee de son röportajında Bitcoin’in beş milyon kullanıcıya ulaşması durumunda yaklaşık 100 kat artış yaşayabileceğine ve yarım milyon dolara ulaşmasının mümkün olduğuna inandığını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner