Yükleniyor...

İlginç Rapor! Bitcoin’in (BTC) Oynaklığının Avantajları Olabilir

Bitcoin’in kullanım durumları, son on yılda oldukça gelişti

Ilginc Rapor Bitcoinin BTC Oynakliginin Avantajlari Olabilir

Bitcoin’in kullanım durumları, son on yılda oldukça gelişti. Birçok yatırımcı için, kripto para piyasasında Bitcoin gibi varlıkları doğru miktarda almak; özellikle S&P, altın vb. gibi geleneksel varlıklarla karşılaştırıldığında, bir riskten korunma aracı olarak son derece yararlı olabilir. Diğer varlıklarla karşılaştırıldığında, Bitcoin de oldukça karlı getiriler sağlayabiliyor. Aslında, Skew tarafından sağlanan piyasa verilerine göre, yazı yazılırken Bitcoin YTD getirilerinde altının yüzde 28’ine kıyasla, yüzde 53 oranında getiri gözlemlendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

skew 1

Ark Invest’in “Yatırım Olarak Bitcoin” başlıklı yakın tarihli bir raporu Bitcoin’in yatırımcılara ve portföylerine çeşitlendirme açısından nasıl yardımcı olabileceğine değinirken, dalgalı fiyat hareketinin oynayabileceği rolünü de genişletti. Rapor, popüler görüşün aksine, Bitcoin’in temel güçlü yönlerinden birinin oynaklığı olduğunu savundu.

“Birçok yatırımcı, oynaklığı nedeniyle Bitcoin almaya direndi. Belki dikkat dağıtıcı olsa da, Bitcoin’in oynaklığı aslında benzersizliğini vurguluyor.”

Piyasadaki dalgalanmalar, kısa sürede fiyatların önemli ölçüde düştüğünü gösterse de; aynı zamanda bir varlığın fiyat hareketinin konsolidasyon dönemleriyle sınırlı kalmamasını ve çok uzun süre yatay hareket etmesini sağlar. Geleneksel varlıklara kıyasla Bitcoin’in 1 yıllık oynaklığının oldukça yüksek kalmaya devam ettiğini görülüyor. Raporda şuna değinildi:

“Bitcoin’in S&P 500 ile ortalama korelasyonu kabaca 0,03 ve altınla ortalama korelasyonu da -0,004. Çoğunlukla, korelasyonlar aşağıda gösterildiği gibi -0,2 ile 0,2 arasında değişmiştir. Koronavirüs korelasyonlarındaki artış bir istisnaydı.”

Raporun bulgularına göre bu, kendine özgü riskleri en aza indiriyor ve genel oynaklığı düşürüyor; bu da Bitcoin’e maruz kalan portföyler için daha yüksek riske göre ayarlanmış getirilerle sonuçlanıyor. Bu faktörler bir araya geldiğinde, yatırımcıların portföylerinin küçük bir bölümünü kripto para varlıklarına tahsis etme ihtiyacını vurguluyor; bu benimsenme açısından uzun vadede daha büyük kripto ve dijital varlıklar pazarı için son derece önemli olabilir. Şu an itibariyle Bitcoin, en önemli varlık olmaya devam ediyor ve paranın satın alabileceği en sağlam riskten korunma varlıklarından biri.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x