Anasayfa Altcoinler İlk Güney Kore Wonu Destekli Stablecoin Piyasaya Sürüldü

İlk Güney Kore Wonu Destekli Stablecoin Piyasaya Sürüldü

Güney Kore merkezli fintech firması BxB Inc., 29 Ocak’ta Güney Kore wonu destekli stablecoin’i piyasaya sürdü. BxB Inc’in kurucu ortağı Alex Friedberg, bu ayın başlarında Medium’da yayınladığı blog yazısında merkezi olmayan kripto para borsası Airswap’ta token’ın ilk beta lansmanını yapmıştı.

BxB Inc. Tarafından Yönetilecek

Güney Kore wonu destekli KRWb, Güney Kore’de üretilen ve ulusal para birimi tarafından desteklenen ilk stablecoin. Kripto para birimi birebir oranında Güney Kore wonu ile destekleniyor. BxB Inc, çoklu imza kontrol desteği ve üçüncü taraf denetçisi kullanarak Ethereum tabanlı bir akıllı sözleşme aracılığıyla likiditeyi daha iyi sağlamak için KWRb’nin madenciliğini ve yakılmasını yönetecek. Başlangıç olarak 400 milyon Güney Kore wonu (yaklaşık 360.000 ABD Doları) KRWb token’ının eşdeğer değerine teminatlandırıldı. Fonlar, Singapur merkezli BxB Capital PTE Ltd.’den yapılan yatırımın yanı sıra BxB Inc. tarafından oluşturuldu.

İlk Güney Kore wonu destekli stablecoin’in listelenmesi için BxB Inc.’in Güney Kore ve küresel borsalar ile görüşmeler yaptığı bildiriliyor. Şu anda en büyük stablecoin’ler ABD doları ile destekleniyor. Yavaş yavaş diğer ulusal fiat para birimleri tarafından desteklenen kripto para birimlerinin ortaya çıktığını görüyoruz. Dün, Hong Kong merkezli para transferi platformu Bitspark, ilk Hong Kong doları ile desteklenen stablecoin için çalışma yaptıklarını bildirildi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

mm
Ethem Atmacahttps://www.coinkolik.com
Twitch yayıncısı PC oyuncusu, kripto para ve Blockchain sever edebiyat öğretmeni.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
50.130,870.75%