Yükleniyor...

İlk NFT ETF’si, Başarısız Olduğu için Tasfiye Edilecek

NFT'lere odaklanan ilk ETF, kripto kışının ve NFT sektöründeki gerilemenin ardından tasfiye edilecek.

Ilk NFT ETFsi Basarisiz Oldugu icin Tasfiye Edilecek

NFT’lere odaklanan ilk ETF, kripto kışının ve NFT sektöründeki gerilemenin ardından tasfiye edilecek.

Kripto sektöründeki agresif büyüme ve sektörlerin genişlemesi, birçok yeni ürünün de piyasaya çıkmasına yol açtı. Özellikle, geleneksellikle entegrasyon amacıyla başlatılan ETF’ler başlangıçta yoğun ilgi gördü. Bitcoin ETF ürünleri, milyarlarca dolarlık yatırım çekmeyi başardı. Ancak, kripto kışının gelmesiyle bu sektörlerde de çöküşler başladı. Son olarak, ilk NFT ETF’si olan Defiance Digital ürünü, başarısız olduğu için tasfiye edileceğini duyurdu.

İlk NFT ETF’si, Kripto Kışı Nedeniyle Tasfiye Edilecek

Defiance Digital tarafından çıkarılan ve ilk NFT ETF’si olan ürün, kripto kışının olumsuz sonuçlarından dolayı tasfiye edilecek.

Defiance Digital tarafından 2021’in sonlarına doğru başlatılan fon, bugünlerde yaşanan kripto ayı piyasası nedeniyle ayakta kalamadı. Yapılan açıklamalara göre, başarısız olan ETF, portföy varlıklarını Şubat ayı ortasında tasfiye edecek.

Fonun CEO’su ve CIO’su Sylvia Jablonski, Bloomberg’e yaptığı açıklamalarında varlık çekmede başarısız olduğunu dile getirdi.

Her ne kadar kripto para piyasasında yükseliş trendi yaşansa da bu durum ETF’yi ayakta tutmaya yetmedi. Geçmiş dönemlerdeki kayıplar, ETF ürününün başarısız olmasına yol açtı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner