Yükleniyor...

IMF, Eğitici Kripto Para Videosu Yayınlandı

Uluslararası Para Fonu (IMF), resmi Twitter hesabı üzerinden kripto paralarla alakalı bilgilendirici bir içerik yayınladı.

imf kripto para videosu yayinladi

Uluslararası Para Fonu (IMF), resmi Twitter hesabı üzerinden kripto paralarla alakalı bilgilendirici bir içerik yayınladı. IMF, bu içerikte kripto paralar için “paranın evrimindeki bir sonraki adım” tabirini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Grayscale’in önemli televizyon kanallarında yayınlanan kripto para reklamı, benimseme için büyük bir fırsat olmuştu. Fakat bazı kesimler bu reklam videosunda Bitcoin’den (BTC) bahsedilmediği için de hayal kırıklığına uğramıştı. Fakat, IMF’nin eğitim amaçlı videosunda BTC, Ethereum’dan (ETH) ve Ripple’dan (XRP) bahsediliyor.

Yeni Bir Video Değil

Aslında Bu IMF videosu yeni değil ve neden sosyal medyada tekrar yayınlanmasına karar verildiği de bilinmiyor. Eğitici içerik 2018 yılının mart ayında yayınlanmıştı. Kripto para piyasasının karmaşıklığı ve teknik işleyişi göz önüne alındığında anlaşılması kolay terimlerle halka hitap eden çok basit bir video olduğu için aslında işe yarar gözle de bakılabilir.

Video ayrıca kripto para birimi işlemlerinin hızına ve kripto teknolojisinin gelişmiş güvenliğine vurgu yapıyor. Twitter’dan yayınlanan paylaşım, şimdiye kadar 312 binden fazla görüntüleme aldı. Fakat videonun birçok eksikliği olduğu da dile getiriliyor.

Avantajlar ve Dezavantajlar

Videoyla beraber aynı zamanda web sitesi üzerinden bir içerik de yayınlandı. Bu içerikte kripto paraların avantajları ve dezavantajlarından bahsediliyor.

İçerikte dezavantaj olarak şu ifadeler kullanılıyor:

“Kripto para birimleri hala bir değer deposu, değişim aracı ve hesap birimi olarak paranın temel işlevlerini yerine getirmiyor. Değerleri oldukça değişken olduğundan, bir hesap birimi veya bir değer deposu olarak çok az kullanım alanı var. Sınırlı ödeme kabulü, bir değişim aracı olarak kullanımlarını kısıtlar. İtibari paradan farklı olarak, birçok kripto para birimini üretmenin maliyeti yüksektir ve bu, bilgisayarlara güç sağlamak için büyük miktarda enerji harcanmasına da neden olur. Son olarak, merkezi olmaması, varlığı destekleyen bir kuruluş olmadığı anlamına gelir, bu nedenle tamamen kullanıcıların güvenine dayanır.”

Avantaj olarak ise, “Kripto para birimleri ve bunların altında yatan teknolojiler faydalar da sunar. Altında yatan teknoloji uluslararası transferlerin maliyetini azaltabilir ve finansal katılımı teşvik edebilir. Bazı ödeme hizmetleri artık denizaşırı transferleri günler değil saatler içinde yapıyor. Teknoloji, finansal sistemin ötesinde faydalar sağlayabilir. Örneğin, tıbbi geçmişler ve arazi tapuları gibi önemli kayıtları güvenli bir şekilde saklamak için kullanılabilir” noktalarından bahsedildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner