Yükleniyor...

IMF, Kripto Piyasasında Yaşanan Sıkıntıların, Finansal İstikrar İçin Sorun Oluşturmadığını Söyledi

Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yayımlanan bir raporda; kripto piyasasında yaşanan çöküşlerin finansal istikrar için bir endişe arz etmediği belirtildi.

IMF Kripto Piyasasini Endise Verici Gormuyor

Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yayımlanan bir raporda; kripto piyasasında yaşanan çöküşlerin finansal istikrar için bir endişe arz etmediği belirtildi.

2 yıldır yoğun bir şekilde yaşanan pandemi süreci ve Ukrayna savaşıyla ortaya çıkan sıkıntılar, yüksek enflasyon ve resesyon gibi sorunların ortaya çıkmasına neden oldu. Ancak kripto para piyasalarında yaşanan düşüş, IMF’ye göre finansal istikrar açısından bir endişe arz etmiyor.

IMF: Durgunluk Süreci Kripto Piyasasını Etkilemiyor

Tesla’nın Bitcoin’lerini (BTC) elden çıkarma haberleri ile yaşanan düşüş ve ortaya çıkan satış baskısıyla kripto para piyasasında %4’lük bir düşüş meydana geldi.

966 milyar dolar seviyesine gerileyen kripto piyasası için IMF tarafından yapılan açıklamada; büyük kayıplara yol açan dramatik satışların, daha geniş finansal sisteme yayılmasının oldukça sınırlı kaldığını vurguladı.

IMF tarafından endişe verici olarak görülmeyen kripto para piyasasında, son 24 saatte 74 binin üzerinde tasfiye yaşandı. Tasfiye miktarı 209 milyon doları aşarken; tasfiye miktarının en çok yaşandığı ilk iki borsa sırasıyla, Okex ve Binance oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner