Yükleniyor...
Sponsored

IMF, Stablecoin’ler Hakkında Analiz Yayımladı

Uluslararası Para Fonu (IMF), gelişen finans modelleri için stablecoin'lerin faydalı olduğunu ancak beraberinde riskleri de barındırdığını belirtti.

IMF Stablecoinlerin Faydali Ancak Riskli Oldugunu Belirtti

Uluslararası Para Fonu (IMF), gelişen finans modelleri için stablecoin‘lerin faydalı olduğunu ancak beraberinde riskleri de barındırdığını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

IMF’nin yaptığı araştırmaya göre, stablecoin‘ler güçlü bir büyüme dönemi geçirdi. Dünya genelinde geleneksel finansla entegre olma sürecine girdi. Ancak IMF’ye göre, uygun düzenleme olmadan bu hızlı büyüme beraberinde sorunları da taşıyabilir. Stablecoin hakkında uyarı yayımlayan IMF, düzenlemelerin gerekli olduğunu öne sürdü.

IMF, Stablecoin Araştırmasını Paylaştı

IMF, kripto para birimlerinin ve özellikle de stablecoin’lerin hızla büyümesi hakkında yeni bir uyarı yayımladı. Sektör hakkında yapılmış araştırmaya dayanan uyarı paylaşımı, stablecoin’lerin gerekliliğini savundu. Hızla büyüyen bu teknolojiyi yasaklamanın zor olduğunun altını çizen IMF, düzenlemelere işaret etti.

Kuruluş yaptığı öneride, kripto paraların ve stablecoin’lerin tutarlı bir denetleme mekanizmasına ihtiyaç duyduğunu belirtti. Kripto para birimlerinin arz ve talep başlığıyla düzenleme ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

Uluslararası Para Fonu, büyük bankaların ve kuruluşların dijital varlıklara yönelmesinin riskli olduğunu iddia etti. Dijital varlıkların yönetimi, gözetimi ve ihracının zorluğuna dikkat çekti. Kuruluş, düzenlenmemiş ve kendi haline bırakılmış bu teknolojinin, fiyat oynaklığıyla risk teşkil ettiğini aktardı.

Stablecoin’lerin gelecekte de yer edineceğini belirten kuruluşa göre, yapılacak düzenlemeler sayesinde bu alandaki riskler en aza indirilebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x