Yükleniyor...

Infura ve Alchemy, Tornado Cash’e Erişimi Engelliyor

ABD Hazine Bakanlığı'ndan sonra Infura ve Alchemy de Tornado Cash'e olan erişimi engelledi.

Infura ve Alchemy Tornado Cashe Erisimi Engelliyor

ABD Hazine Bakanlığı’ndan sonra Infura ve Alchemy de Tornado Cash’e olan erişimi engelledi.

Tornado Cash, dün Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hazine Bakanlığı’nın yaptırımına maruz kalmıştı. Bugün Infura ve Alchemy de hem yaptırım hem de güvenlik amacıyla Tornado Cash’in portlarını kapattılar.

Infura ve Alchemy’den Tornado Cash’e Erişim Engeli

ABD Hazine Bakanlığı, Tornado Cash’in 2019’da kurulmasından bu yana, 7 milyar dolardan fazla paranın protokol yardımıyla aklandığını iddia etmişti. ABD Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash yaptırımı sonrası kripto sektöründe nelerin yaşanacağı merakla bekleniyordu.

Konuyu yakından ilgilendiren bir hizmet engeli haberi daha Twitter kullanıcısı 0xdev0’dan geldi. Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımında, Infura ve Alchemy’nin Tornado Cash’e yapılan uzaktan prosedür çağrısı (RPC) isteklerini engellediğini belirtti.

Tweette yer alan fotoğraflarda Alchemy veya Infura uç noktalarını kullanan Tornado Cash kullanıcılarının RPC hizmetini kullanamadıkları görülüyor. Ancak bu kısıtlama, ön uç koduyla sınırlı gibi. Twitter’daki bazı kullanıcılar tarafından bildirildiğine göre, Tornado Cash’e komut satırı arayüzünden (CLI) “yöntem çağrısı” yoluyla erişmek hala mümkün.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner