Yükleniyor...

ING Bank’tan Ses Getirecek Kripto Para Hamlesi

Hollanda merkezli dev banka ING, kripto para birimi endüstrisi için en iyi uygulamaları geliştirme amacıyla çalışan bir organizasyonda yer aldı.

ing bank kripto para dünyasına mı giriyor

Hollanda merkezli dev banka ING, kripto para birimi endüstrisi için en iyi uygulamaları geliştirme amacıyla çalışan bir organizasyonda yer aldı. Açıklamaya göre ING, Global Dijital Finans’a (GDF) katılıyor ve Gözlem Çalışma Grubuna başkanlık edecek.

Neler Yapılacak?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ING eşbaşkan olarak diğer eşbaşkan Onchain Custodian ile birlikte kripto para birimlerinin saklanması hususunda davranış kuralları ilkelerinin geliştirilmesine rehberlik edecek. GDF, küresel profesyonel hizmetler firması EY, kurumsal blockchain teknoloji şirketi R3, ABD merkezli kripto para borsası Coinbase ve veri analitiği şirketi Messari gibi büyük isimlerle çalışan bir dijital varlık endüstrisi.

ING’nin dijital varlıklara yönelik blok zinciri girişimi olan Herve Francois, bankanın “kurumsal düzeyde bir ekosistem” için hayati önem taşıyan dijital varlıkların velayetini ve taşınmasını desteklemek için bir endüstri ağı sağladığına inandığını söyledi.

2019 yılında Çalışma Grubu, “Saklama İlkeleri – Saklama Cüzdanları” adlı yönetmelikle yönlendirilen gönüllü bir davranış kuralları sundu. Grup şu anda Finansal Eylem Görev Gücü’nün “Seyahat Kuralının” benimsenmesini çevreleyen son değişiklik ve girişimlerle uyumlu olmayı hedefleyen bir saklama yolu haritası geliştiriyor.

ING Group, merkezi Amsterdam’da bulunan çok uluslu bir bankacılık ve finansal hizmetler şirketi. Bu nedenle kripto para dünyasına girmesi aslında benimseme için oldukça önemli olabilir.