Yükleniyor...

ING Raporu: “Türkiye Bitcoin Kullanımında Birinci Sırada”

ING'nin mobil ödemeler ve dijital bankacılık kullanımı ile ilgili hazırladığı raporda, Türkiye Bitcoin kullanımında birinci sırada.

ing bank bailout

ING’nin mobil ödemeler ve dijital bankacılık kullanımı ile ilgili hazırladığı raporda, Türkiye Bitcoin kullanımında birinci sırada.

ING’nin hazırladığı raporda, ülkelerin Bitcoin kullanımı ve Bitcoin’e aşinalığı ile ilgili yapılan anket sonuçları açıklanmış. Geçtiğimiz 12 aylık süreçte Bitcoin kullanan kişilerin sayısı kapsamında Türkiye birinci sırada iken; ABD, İtalya, Polonya ve İspanya, Türkiye’den sonraki 4 ülke olarak belirtilmiş.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ING’nin raporunda cevaplar “Bitcoin’i kullandım.”, “Bitcoin’i kullanmadım.”, “Bitcoin’in ne olduğunu bilmiyorum.” ve “Fikrim yok.” şeklinde belirlenmiş. Buna göre ise aşağıda ülkelerin Bitcoin ile ilgili oranları gösterilmiş.

ing-bitcoin-raporu

 

ING raporunun devamında ise Bitcoin kullanımı ile ilgili şu açıklamalara yer veriliyor:

Bitcoin’i neden kullandıklarını sorduklarımızda aldığımı cevaplar oldukça çeşitli oldu. Avusturyalı 33 yaşındaki bir erkek, “Bitcoin’i ilgilenilmeye değecek şekilde ilginç buldum (medyada çıkan haberler ile birlikte çok merak ettim).” şeklinde cevap verdi. 51 yaşındaki Fransız bir erkek, “Bitcoin ile dark web’den alışveriş yaptım.”şeklinde cevap verdi. İnsanlara Bitcoin’i neden daha önce kullanmadıklarını sorduklarımızda ise, 69 yaşındaki Avustralyalı bir kadın, “Bitcoin hakkında kötü şeyler duydum.” şeklinde cevap verdi.”

ING’nin mobil ödemeler ve Bitcoin ile ilgili raporuna buradan ulaşabilirsiniz. Raporu bizimle Twitter adresinden paylaştığı için Emre Kenci’ye teşekkür ederiz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x