Yükleniyor...

İngiliz Futbol Kulübü Bitcoin ile Ödeme Alacak

İngiliz futbol kulübü Oxford City, maç bileti ödemelerinde Bitcoin (BTC) kabul edileceğini açıkladı.

oxford

İngiliz futbol kulübü Oxford City, maç bileti ödemelerinde Bitcoin (BTC) kabul edileceğini açıkladı.

İngiltere’nin en eski futbol takımlarından biri olan Oxford City maç bileti, yiyecek ve içecek alımlarına Bitcoin ile izin verecek. Bu girişimin detayları CoinCorner kripto para borsası ile yapılan çok yıllı anlaşmanın sonunda ortaya çıkacak.

Yıllar boyunca futbol dünyası ile kripto para dünyası çok kez iç içe girdi. Birçok ünlü futbolcu kripto paraya ilgisini gösterirken Oxford City gibi bazı kulüpler de kripto parayı aracı olarak benimsediler.

Bitcoin İngiliz Futbolunda Normalleşebilir

Oxford City maç biletleri ödemesinin yanı sıra yiyecek ve içecek alımlarının birincil kripto para olan Bitcoin ile ödeme almak amacıyla CoinCorner ile güçlerini birleştirdi. Amaçlanan hedefin bu Cuma kulübün kendi sahası Court Place Farm’da Eastbourne Borough ile oynanacak olan maçta gerçekleşmesi bekleniyor.

Oxford City Futbol Direktörü Justin Merritt, Bitcoin ile ödeme yapma gibi yeniliklerin benimsenmesinin kulübün “kendi kendini idame ettiren bir kulüp olarak çalışması” prensibi için hayati önem taşıdığını ve kulübün uzun vadeli stratejisinin bir göstergesi olduğunun altını çizdi. Merritt:

İnsanların yeni teknolojimizle etkileşime girmesi zorunlu değil, ancak bitcoin ile zaman ödemenin İngiliz futbolunda yeni normal olacağına inanıyoruz.

Oxford City gibi diğer kulüplerin de bu hareketi örnek alacağına inanan CoinCorner İcra Kurulu Başkanı Daniel Scott:

Kulübün Ulusal Lig’de bitcoin ödemesinin ilk uygulayıcıları olduğunu görmek sevindirici. Dijital para biriminin Birleşik Krallık’taki spor hayranları ve etkinlik katılımcıları için yeni normal haline gelmesiyle, bu hareketin lig dışı ve Futbol Ligi bölümlerinde bir trend oluşturacağına inanıyoruz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner