Yükleniyor...

İngiltere Bankacılık Düzenleyicisinden Yeni Kripto Adımı

İngiltere hükümeti kısa bir süre önce kripto endüstrisinin düzenlenmesi ve potansiyel bir merkez bankası dijital para birimi hakkında bir istişare yayınlamıştı.

Ingiltere Merkez Bankasindan Duzenleme Mesaji

İngiltere hükümeti kısa bir süre önce kripto endüstrisinin düzenlenmesi ve potansiyel bir merkez bankası dijital para birimi hakkında bir istişare yayınlamıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İngiltere Bankacılık Düzenleyicisi bu sefer kripto endüstrisinin düzenlenmesi adına yeni önerilerde bulunacak. Öneriler dijital varlık çıkarmayı ve tutmayı kapsayacak.

İngiltere Kripto Sektörünü Düzenlemek İçin Adım Atıyor

Kripto paraların yaygınlaşması ve sektörün gün geçtikçe büyüyor olması hükümetlerin endüstriyi düzenlemesi için adımlar atmasına sebep oldu. Birçok ülke bu süreçte merkez bankası dijital varlığını deneme sürecinde bulunuyor.

Bank of England‘da ihtiyati politika icra direktörü Vicky Saport’a yaptığı konuşmada, Birleşik Krallık’taki bankaları düzenleyen Prudential Regulatory Authority‘nin (PRA), dijital varlıkların çıkarılması ve elde tutulmasına ilişkin kurallar önermeyi planladığını söyledi.

ingiltere merkez bankasi kripto paralarin ele alinmasi gerek

Ülke, finansal istikrar için risk oluşturabilecek stablecoin’ler ve diğer dijital yerleşim varlıkları dahil olmak üzere kripto konusundaki yaklaşımını güçlendirmek istiyor.

Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası yasalaştığında, yetkililerin sektörü düzenleme yetkisi olacak. İngiltere hükümeti şu anda düzenleyici yaklaşımı konusunda danışman konumunda yer alıyor.

PRA, kendileri tarafından düzenlenen önerilerin firmalar için yeni standartlar diğer sektörlere yönelik kurallarla uyumlu olarak geliştirildiği belirtiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x