Yükleniyor...

İngiltere Bitcoin’de Düzenleme Gerçekleştiriyor

Daha önce dijital para birimleri ve Bitcoin hakkında kapsamlı bir rapor hazırlayan İngiltere, şimdi Bitcoin'de bazı düzenlemeler gerçekleştireceğini açıkladı.

bitcoin england

Daha önce dijital para birimleri ve Bitcoin hakkında kapsamlı bir rapor hazırlayan İngiltere, şimdi Bitcoin’de bazı düzenlemeler gerçekleştireceğini açıkladı.

Uzun süredir Bitcoin ve kriptoparaları yakın ve kapsamlı bir şekilde incelemeye tutan İngiltere hükümeti, yapacağı düzenlemeler ile Bitcoin’in yasadışı aktiviteler ve para aklama konularında kullanımını kısıtlayacak ancak inovasyonların önünü kesmeyecek şekilde bir çalışma sürdürmeyi düşünüyor.

Finansal teknoloji alanındaki gelişmeleri destekleyen İngiltere hükümeti, Blockchain’in bu alandaki potansiyelinin farkında. Verileri transfer etmenin ve kayıt etmenin dışında; Bitcoin ve Blockchain’in dökümanları depolama, entellektüel hakların korunması ve diğer bir çok alanda yenilik getirebileceğine inanılıyor.

İngiltere hükümeti, Bitcoin’i yasallaştırmak için adımlar atarken, sektördeki kötü niyetli oyuncular için ise bir yaptırım uygulamayı düşünüyor. Birleşik Krallık Dijital Para Birimi Birliği yönetim kurulu üyesi Tom Robinson konu ile ilgili olarak şunları belirtiyor:

Bugünkü açıklama, Bitcoin ve diğer blockchain teknolojilerinin yaygınlaşması ve adapte olabilmesi için çok önemli bir haber.

Bitcoin’de getirilecek düzenlemeler ile ilgili uzun süredir New York Finansal Hizmetleri’nin BitLicense başlığı altında çalışmaları devam etmekte. BitLicense, New York’taki Bitcoin ile iş yapan işletmelere kapsamlı bir düzenleme getirecek.

Kaynak, WSJ


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x