Yükleniyor...

İngiltere’deki Finans Otoritesinden Ülkedeki Kripto Para Yatırımcılarını Etkileyebilecek Müdehale

İngiltere'nin finans otoritesi Finansal Davranış Otoritesi (FCA), ePayments Systems'de bulunan 1 milyon hesabın dondurulduğunu açıkladı.

İngiltere FCA Kripto Para

İngiltere’nin finans otoritesi Finansal Davranış Otoritesi (FCA), ePayments Systems’de bulunan 1 milyon hesabın dondurulduğunu açıkladı. Ödeme işleyicisi, kripto – fiat para transferleri için ülkedeki kripto para yatırımcıları arasında oldukça popülerdi.

ePayments, banka kartı da dahil sunduğu hizmetlerle kripto para yatırımcılarını hedefleyerek Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold’un rekabetçi fiyatlarla kripto para cüzdanlarına aktarılmasını sağlıyordu.

İngiltere merkezli şirket, ülkenin en büyük elektronik para şirketlerinden birisiydi ve kara para aklama ile mücadele (AML) konusunda artan endişeler sebebiyle faaliyetlerini sonlandırmak zorunda kaldı. Şirketten yapılan açıklamada, FCA’nın incelemelerin ardından şirketin tüm faaliyetlerin askıya alınmasının kabul edildiği ve “iyileştirilmesi gereken zayıflıklar”ın tespit edildiği ifade edildi.

ePayments’in “iyileştirilmesi gereken zayıflıklar”dan neyi kastettiğiyle ilgili herhangi bir ek bilgi sağlanmadı. Web sitesinden yapılan açıklamanın dışında, kullanıcılara mail yolula yapılan bilgilendirme metninde belirtelen tarihten sonra para transfer etme, yatırma ya da çekme işleminin yapılamayacağı belirtildi.

FCA’nın İngiltere’deki bu sıkı tutumu, mobil bankacılık sağlayıcısı N26’nın da hizmetlerini ülke dışına taşımasına sebep olmuştu. Şirketin Avrupa lisansı da Brexit sonrası geçersiz olacak ve İngiltere’den tamamen çekilmek zorunda kalacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x