Yükleniyor...

İngiltere, FTX’e Karşı Uyarıda Bulundu

İngiltere finansal düzenleyicileri, kripto para borsası FTX'e karşı kullanıcılarını uyardı.

Ingiltere FTXe Karsi Uyarida Bulundu

İngiltere finansal düzenleyicileri, kripto para borsası FTX‘e karşı kullanıcılarını uyardı.

İngiltere finansal düzenleyicileri, Sam Bankman-Fried tarafından yönetilen FTX’in İngiltere’de izninin olmadığını söyledi.

İngiltere Finansal Düzenleyicileri FTX İçin Uyarıda Bulundu

İngiltere Finansal Düzenleyicileri kullanıcılara FTX‘in İngiltere’de izninin bulunmadığı ve İngiliz kullanıcıları hedef aldığı gerekçesiyle uyarılarda bulundu. Düzenleyiciler, kullanıcıları Sam Bankman-Fried tarafından yönetilen FTX’e karşı dikkatli olmaları için uyardı.

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), düzenleyicinin web sitesinde yer alan bir açıklamaya göre, Bahamalar merkezli borsanın İngiltere’de yetkisi olmadan ürün ve hizmetler sunduğunu söyledi.

Yapılan açıklamada FTX’ten şöyle bahsedildi:

“Bu firma bizim tarafımızdan yetkilendirilmemiş durumda ve İngiltere’deki insanları hedef alıyor”

En büyük kripto para borsalarından olan FTX’e karşı olan bu hamle İngiltere’nin henüz bir düzenleme bulunmaya kripto para dünyasını düzenlemesini hızlandırıyor. Buna bir örnek olarak FCA ve Binance de benzer bir konudan karşı karşıya gelmişti.

FCA, geçen yıl Binance’e karmaşık ve yüksek riskli finansal ürünlerinin tüketiciler için önemli bir risk oluşturduğunu ve dünyanın en büyük kripto borsasının bazı temel sorgularına başarısız olduğunu dile getirmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner