Yükleniyor...
Sponsored

İngiltere, Hükümet Destekli NFT Programına Başlıyor

Gündemi meşgul eden hükümet değişimlerinden sonra İngiltere, Rishi Sunak ile birlikte NFT programına başlayacak.

Ingiltere Hukumet Destekli NFT Programina Basliyor

Gündemi meşgul eden hükümet değişimlerinden sonra İngiltere, Rishi Sunak ile birlikte NFT programına başlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dönemin Şansölyesi Rishi Sunak, İngiltere’yi kripto merkezi yapmak istediğini dile getirmişti. Rishi Sunak‘ın çalışmaları arasında, NFT teknolojisine yoğunlaşmak da yer alıyordu. Ancak Liz Truss‘a seçimi kaybetmesiyle birlikte bu planlar rafa kalktı. Çok kısa bir sürede İngiltere’nin çalkantılı gündeminde, Truss’ın istifasıyla yeni Başbakan Rishi Sunak oldu. Hızla çalışmalara başlayan hükümet, NFT destekli programı da başlatacak.

İngiltere Bakanları NFT Planlarına Sadık Kaldılar

İngiltere hükümetinin bakanları, kripto ayı piyasasına ve tartışmalara rağmen programdan sapmayacak. Bakanlar, hükümet destekli NFT ürünleri oluşturmak istiyor.

Royal Mint‘e göre, İngiltere bu teknolojide öncü olmak ve iş ortamı yaratmak için programı başlatacak. Hazine için İngiliz madeni paraları üreten Royal Mint, projenin halen daha geliştirilme aşamasında olduğunu açıkladı. Programın ne zaman başlayacağı konusunda net bir bilgi verilmedi.

Kraliyet Darphanesi, yapılacak projenin ne kadar tutacağı konusunda açıklama yapmaktan kaçındı. Ancak hükümet, projenin bu yıl başlayacağının sözünü verdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x