İngiltere İşçi Partisi Yapay Zeka'yı Başka Şekilde Değerlendiriyor • Coinkolik
Yükleniyor...

İngiltere İşçi Partisi Yapay Zeka’yı Başka Şekilde Değerlendiriyor

İngiltere İşçi Partisi, yapay zekanın düzenlenmemiş olmasına dair endişelerini dile getirdi.

ingiltere

İngiltere İşçi Partisi, yapay zekanın düzenlenmemiş olmasına dair endişelerini dile getirdi.

Endişelerini dile getiren İşçi Partisi yapay zeka düzenlemeleri konusunda bastırıyor. Guardian’ın bir raporuna göre parti yapay zekayı farklı bir şekilde ele alıyor.

İngiltere İşçi Partisi, Yapay Zeka’nın Düzenlenmesini İstiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İngiltere İşçi Partisi, yapay zekanın düzenlenmemiş olmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Parti, yapay zekanın nükleer güç gibi düzenlenmesini önerdiği bir rapor üzerine yetkililerle görüşmeler yaptı. İşçi Partisi’nin dijital sözcüsü Lucy Powell, yapay zekayı gelişim düzeyinde düzenlemenin önemli olduğunu belirtti ve teknolojiyi yasaklamak yerine yapay zekanın etik ve güvenlik standartlarına uygun şekilde kullanılmasını vurguladı.

yapay zeka haberi

Powell, yapay zekanın büyük dil modellerinin nasıl oluşturulduğu, yönetildiği ve kontrol edildiği konularında düzenlemelerin olmamasının endişe kaynağı olduğunu ifade etmişti. ABD Senatörü Lindsey Graham ve OpenAI CEO’su Sam Altman gibi önemli isimler de yapay zekayı düzenlemek için lisans veren bir ajansın kurulması gerektiğini söyleyen görüşlere destek verdiler.

Yapay zekanın nükleer teknolojiyle benzerliklerinin tartışıldığı bir dönemde, yapay zekanın potansiyel tehlikeleri konusunda uyarılarda bulunan isimler de ortaya çıktı. Warren Buffett yapay zekayı atom bombasına benzetirken, yapay zeka öncüsü Geoffrey Hinton ise Google’daki görevinden ayrılarak yapay zekanın potansiyel risklerine dikkat çekmişti.

Bu hızlı gelişen AI teknolojisi ve uygulamaları, önyargı, ayrımcılık ve gözetleme gibi endişeleri artırmıştır. Powell, geliştiricilerin daha şeffaf olmalarını ve hükümetin aktif ve müdahaleci bir yaklaşım sergilemesini önererek bu konuda önlem alınması gerektiğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x