Yükleniyor...

İngiltere, Kripto Borsalarını Uyardı

İngiltere, kripto para borsalarını herhangi bir yaptırım ihlalini raporlamaları için uyardı.

Ingiltere Kripto Borsalarini Uyardi

İngiltere, kripto para borsalarını herhangi bir yaptırım ihlalini raporlamaları için uyardı.

İngiltere, yaptırımdan kaçabilecek kullanıcıların hareketleri adına borsaları uyardı.

İngiltere Kripto Şüphelileri İçin Yaptırım Yapacak

İngiltere, kripto borsalarını Rusya yaptırımlarından kaçtığından veya potansiyel olarak cezai suçlamalarla karşı karşıya kaldığından şüphelenilen hesapların dondurulması ve iptal edilmesi konusunda uyardı.

Birleşik Krallık Mali Yaptırımlar Uygulama Ofisi (OFSI), kripto para borsalarının Rus yaptırımlarından kaçmak için kullanılabilecek herhangi bir şüpheli kripto para birimini bildirmesi gerektiğine karar verdi. 

ofsi uk

Yapılan bir duyuruda OFSI, borsaların şüpheli ihlali kuruma bildirmesi ve varlıkları dondurmasını istedi. Aksi takdirde cezai suç veya mali cezalarla karşı karşıya kalabileceğini belirtti.

Yaptırım Ofisi, kripto para birimleri de dahil olmak üzere fon, mal veya hizmet elde etmek için kullanılan diğer herhangi bir ödeme aracının ve varlıkların böyle bir amaçla kullanılması halinde yaptırım ihlali tanımına gireceğini de sözlerine ekledi.

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) ayrıca, finans firmalarının ve kripto borsalarının  yaptırımlara uyulmasını sağlamada örnek rol oynamalarının beklendiğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner