Yükleniyor...

İngiltere, Kripto Varlık Kaydı için Revolut’a Onay Verdi

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), düzenleme altında tuttuğu kripto varlık kayıtlarına Revolut'u ekledi.

Ingiltere Kripto Varlik Kaydi icin Revoluta Onay Verdi

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), düzenleme altında tuttuğu kripto varlık kayıtlarına Revolut’u ekledi.

Daha önce ülkenin geçici kayıtlılar listesine bağlı hizmet veren Revolut, aldığı onaylama sayesinde resmi olarak hizmetine başladı. FCA, kripto varlık faaliyetleri yürütme izni verilen şirket sayısını 38’e çıkardı.

Ingiltere Revolutu Resmen Onayladi

İngiltere, Revolut’u Resmen Onayladı

Ocak 2020 tarihinden itibaren kripto paraları yoğun inceleme altına alan FCA, ülkede faaliyet yürütmek isteyen şirketleri kayıt altına almaya başladı. FCA kararından önce hizmet veren şirketlere, geçici yürütme yetkisi verildi. Birçok şirket, İngiltere’de hizmet verebilmek için FCA tarafından onaylanmayı bekliyor. Kripto varlık düzenleme kuruluşu, bugüne kadar 60 şirketin başvurusunu reddetti.

Kullanıcılarına kripto varlık hizmeti sunan Revolut, geçtiğimiz günlerde bünyesine onlarca farklı kripto para birimini ekledi. Büyümek ve dünya genelinde genişlemek isteyen şirket, İngiltere’den aldığı resmi onay ile birlikte çalışmalarını hızlandırdı.

İngiltere’de hizmetlerini 2015 yılından beri sürdüren Revolut, bugün dünya çapında 20 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu iddia etti. Şirket gelen onaydan sonra bu sayıyı daha fazla arttıracağının altını çiziyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner