Yükleniyor...

İngiltere Maliye Bakanı’ndan Kripto Para Açıklaması

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, Birleşik Krallık'taki dijital varlıkların kullanılması ve potansiyeli hakkındaki görüşlerini paylaştı.

sunak

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, Birleşik Krallık’taki dijital varlıkların kullanılması ve potansiyeli hakkındaki görüşlerini paylaştı. Bakan kripto para birimleri ve stablecoin’ler için güvenli desteğin getirilmesinin öncü reformlar gerektirdiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şansölyeye göre, Avrupa Birliği ile Büyük Britanya arasındaki Brexit konusundaki tartışmalar nedeniyle, bu durum Birleşik Krallık’ı kripto para varlıklarının geliştirilmesinde bağımsız adımlar atmaya zorlayacak.

Şansölye, İngiltere’nin bundan sonra da ilerlemeye devam edeceğini ve devlet politikasının çıkarları doğrultusunda küresel mali zorluklarla mücadele etmeye de hazır olduklarını kaydetti.

Sunak, AB’nin Brexit müzakerelerini reddetmesinin olumlu yönlerini vurguladı. Böylelikle ülkenin, işleri daha kolay yürütebilmek için yeni kararlar alabileceğini ifade etti.

Bakan, Teknolojinin Gücüne İnanıyor

Sunak konuşmasında dijital para birimlerine ve İngiltere Merkez Bankası’na da değindi. Kripto para birimlerini tanıtmak için sürekli olarak reformların düşünüldüğünü ve teknolojinin gücüne inandığını söyledi.

Buna paralel olarak şansölye, hükümetin ve İngiltere Merkez Bankası’nın da İngiliz ekonomisi ve toplumundaki yeni eğilimlerin etkisini bir bütün olarak yönetmesi gerektiğini söyledi.

Bakan, hükümetin nakde erişimi koruduğunu ve Birleşik Krallık vatandaşlarının finansal işlemlerini kolaylaştırmak için yeni yasaların düşünüldüğünü belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x