Yükleniyor...

İngiltere Merkez Bankası Başkanından Çarpıcı Bitcoin Değerlendirmesi

İngiltere Bankası Başkanı Andrew Bailey, 4 Mart'ta parlamentoda milletvekillerine açıklamalarda bulunurken en büyük kripto para Bitcoin'in (BTC) gerçek bir değeri olmadığını söylerken, Bitcoin yatırımcılarının tüm paralarını kaybedebileceği uyarısını yineledi.

İngiltere Merkez Bankası Bitcoin

İngiltere Bankası Başkanı Andrew Bailey, 4 Mart’ta parlamentoda milletvekillerine açıklamalarda bulunurken en büyük kripto para Bitcoin’in (BTC) gerçek bir değeri olmadığını söylerken, Bitcoin yatırımcılarının tüm paralarını kaybedebileceği uyarısını yineledi.

“Tüm Paranızı Kaybetmeye Hazır Olun”

Bailey yaptığı açıklamada, “Eğer Bitcoin satın almak istiyorsanız, tüm paranızı kaybetmeye hazır olun. Satın almak istiyorsan al ama elinde ne olduğu anla. Hiçbir içsel değeri yok” dedi.

Bailey, İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi’ne (FCA) başkanlık yaptığı ve en büyük kripto para biriminin 2017’nin Aralık ayındaki 20 bin dolarlık zirvenin eşiğinde olduğu dönemde de Bitcoin yatırımcılarını uyarmıştı.

Bailey, Bitcoin’in “volatiliteli bir para birimi” olduğu söylemlerine karşı çıkarak, en büyük kripto parayı “volatiliteli bir mal” olarak nitelendirmiş ve Bitcoin’in suçlular arasında popüler olduğunu öne sürmüştü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x