Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri İngiltere Merkezli Hedge Fonu Bitcoin'i (BTC) Mitolojik Karakterlere Benzetti

İngiltere Merkezli Hedge Fonu Bitcoin’i (BTC) Mitolojik Karakterlere Benzetti

ABONE OL:google-news

En büyük hedge fonlarından biri, Bitcoin (BTC) eleştirmenlerinin lale karşılaştırmalarını bırakmasını istiyor.

İngiltere merkezli aktif yatırım yönetimi şirketi Man Group, Bitcoin’i Yunan mitolojisindeki titan Prometheus’a benzediğini belirtti. Bilindiği üzere Prometheus, hali hazırda var olan düzene kafa tutmuş, karşı çıkmış sonrasında insanoğlunu yaratarak onlara ateşi (bilim, yaratıcılık ve uygarlık) vererek düzeni değiştirmiştir.

Zeus, ceza olarak Prometheus’a ciğerini her gün yemesi için bir kartal göndermiştir. Ciğer, kartal tarafından yenildikten sonra her gece yeniden büyür ve Prometheus’un işkencesi de devam ederdi. Man Group, bunu, şimdiye kadar daha büyük boğa koşularıyla gölgelenen ayı piyasalarındaki Bitcoin’in acımasız düşüşleriyle karşılaştırdı.

1x 1

Bir Bitcoin balonu her patladığında, bir başkası onu değiştirmek için büyür. Bu sıklık, Bitcoin anlatısını geçmişin büyük balonlarına göre biraz atipik hale getiriyor.

Tipik Bir Balon Değil

Bitcoin, 1980’lerin sonlarında ortaya çıkan Hollanda lalelerinden Japon hisse senetlerine kadar çoğu balondan daha fazla dayanma gücüne sahip. Çoğu sadece bir kereye mahsus heveslerdi veya iyileşmeleri onlarca yıl sürdü. Bu arada, 1999’un sonlarında dot-com balonunun patlamasıyla Amazon’un hisselerinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması neredeyse on yılını aldı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakBloomberg
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar