Yükleniyor...

İngiltere Merkezli Hedge Fonu Bitcoin’i (BTC) Mitolojik Karakterlere Benzetti

En büyük hedge fonlarından biri, Bitcoin (BTC) eleştirmenlerinin lale karşılaştırmalarını bırakmasını istiyor

bitcoin prometheus btc

En büyük hedge fonlarından biri, Bitcoin (BTC) eleştirmenlerinin lale karşılaştırmalarını bırakmasını istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İngiltere merkezli aktif yatırım yönetimi şirketi Man Group, Bitcoin’i Yunan mitolojisindeki titan Prometheus’a benzediğini belirtti. Bilindiği üzere Prometheus, hali hazırda var olan düzene kafa tutmuş, karşı çıkmış sonrasında insanoğlunu yaratarak onlara ateşi (bilim, yaratıcılık ve uygarlık) vererek düzeni değiştirmiştir.

Zeus, ceza olarak Prometheus’a ciğerini her gün yemesi için bir kartal göndermiştir. Ciğer, kartal tarafından yenildikten sonra her gece yeniden büyür ve Prometheus’un işkencesi de devam ederdi. Man Group, bunu, şimdiye kadar daha büyük boğa koşularıyla gölgelenen ayı piyasalarındaki Bitcoin’in acımasız düşüşleriyle karşılaştırdı.

1x 1

Bir Bitcoin balonu her patladığında, bir başkası onu değiştirmek için büyür. Bu sıklık, Bitcoin anlatısını geçmişin büyük balonlarına göre biraz atipik hale getiriyor.

Tipik Bir Balon Değil

Bitcoin, 1980’lerin sonlarında ortaya çıkan Hollanda lalelerinden Japon hisse senetlerine kadar çoğu balondan daha fazla dayanma gücüne sahip. Çoğu sadece bir kereye mahsus heveslerdi veya iyileşmeleri onlarca yıl sürdü. Bu arada, 1999’un sonlarında dot-com balonunun patlamasıyla Amazon’un hisselerinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması neredeyse on yılını aldı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x