Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri İngiltere Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı: Her Şeyinizi Kaybetmeye Hazır Olun!

İngiltere Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı: Her Şeyinizi Kaybetmeye Hazır Olun!

ABONE OL:google-news

İngiliz regülatörler, en son kripto para boğa rallisinden kâr etmek isteyen yatırımcılar için sert bir uyarıda bulundu: Her şeyi kaybetmeye hazır olun.

Financial Conduct Authority (FCA) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paralara veya yatırımlara ve bunlarla bağlantılı kredilere yatırım yapmak, genellikle yatırımcıların parasıyla çok yüksek riskler almasını içerir. Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yaparsa, tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdır.”

FCA’nın endişeleri arasında fiyat oynaklığı, sunulan ürünlerin karmaşıklığı ve birçok ürünün etrafında tüketici koruma düzenlemelerinin olmaması yer alıyor.

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin‘in fiyatı, geçtiğimiz yıla göre ciddi bir yükseliş kaydetti ve 2017 çılgınlığının anılarını uyandırdı. BTC, dün bir düzeltme başlattı ve neredeyse %21 oranında geriledi. Bu, küresel piyasaların geçen yıl pandemiyle ilk kez sarsılmasından bu yana en büyük iki günlük düşüşü ve kırılan rekorları zaman anlamında yakından takip ediyor.

İngiltere’den Geçtiğimiz Gün Önemli Bir Adım Gelmişti

Decrypt haberine göre geçtiğimiz günlerde Birleşik Krallık hükümeti, stablecoin’lerin kapsamını ve düzenlemesini araştıran bir düzenleyici teklif üzerine 21 Mart 2020’ye kadar istişare gerçekleştirecek. Yayınlanan raporda dijital para birimlerinin mevcut para sistemine göre net faydaları olduğu söylendi. Bununla birlikte, hükümet birkaç riske işaret etti ve tüm algoritmik stablecoin’lerin yasal kapsam dışında olduğunu açıkladı.

Bu arada, hükümet, stablecoin‘lerin muhtemelen kendi yasal sınıflandırmalarına sahip olacağını söyledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakBloomberg
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

1 Yorum

  1. TEK YATIRIM BANA GÖRE DEDELERİMİZİN MİRASI ALTINDIR İÇİNDE EMEK VARDIR.HAYAL ALEMİNDE OLMAYIN GECEYİ SİLEN GÜNDÜZ GİBİ GECE FARKLI GÜNDÜZ GERÇEK HAYAT….. BALONLAR GENELDE PATLAR.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar