Yükleniyor...

İngiltere Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı: Her Şeyinizi Kaybetmeye Hazır Olun!

İngiliz regülatörler, en son kripto para boğa rallisinden kâr etmek isteyen yatırımcılar için sert bir uyarıda bulundu:

ingiltere regulatoru kripto para yatirimcilarini uyariyor

İngiliz regülatörler, en son kripto para boğa rallisinden kâr etmek isteyen yatırımcılar için sert bir uyarıda bulundu: Her şeyi kaybetmeye hazır olun.

Financial Conduct Authority (FCA) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paralara veya yatırımlara ve bunlarla bağlantılı kredilere yatırım yapmak, genellikle yatırımcıların parasıyla çok yüksek riskler almasını içerir. Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yaparsa, tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdır.”

FCA’nın endişeleri arasında fiyat oynaklığı, sunulan ürünlerin karmaşıklığı ve birçok ürünün etrafında tüketici koruma düzenlemelerinin olmaması yer alıyor.

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı, geçtiğimiz yıla göre ciddi bir yükseliş kaydetti ve 2017 çılgınlığının anılarını uyandırdı. BTC, dün bir düzeltme başlattı ve neredeyse %21 oranında geriledi. Bu, küresel piyasaların geçen yıl pandemiyle ilk kez sarsılmasından bu yana en büyük iki günlük düşüşü ve kırılan rekorları zaman anlamında yakından takip ediyor.

İngiltere’den Geçtiğimiz Gün Önemli Bir Adım Gelmişti

Decrypt haberine göre geçtiğimiz günlerde Birleşik Krallık hükümeti, stablecoin’lerin kapsamını ve düzenlemesini araştıran bir düzenleyici teklif üzerine 21 Mart 2020’ye kadar istişare gerçekleştirecek. Yayınlanan raporda dijital para birimlerinin mevcut para sistemine göre net faydaları olduğu söylendi. Bununla birlikte, hükümet birkaç riske işaret etti ve tüm algoritmik stablecoin’lerin yasal kapsam dışında olduğunu açıkladı.

Bu arada, hükümet, stablecoin’lerin muhtemelen kendi yasal sınıflandırmalarına sahip olacağını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ZAKUTİBAJ@HOTMAİL.COM
ZAKUTİBAJ@HOTMAİL.COM
3 yıl önce

TEK YATIRIM BANA GÖRE DEDELERİMİZİN MİRASI ALTINDIR İÇİNDE EMEK VARDIR.HAYAL ALEMİNDE OLMAYIN GECEYİ SİLEN GÜNDÜZ GİBİ GECE FARKLI GÜNDÜZ GERÇEK HAYAT….. BALONLAR GENELDE PATLAR.

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x