Yükleniyor...

İngiltere, Stablecoin ile Ödemeleri Test Edecek

Dijital FMI Konsorsiyumu, Ekim ayında en az bir yıl sürecek pilot uygulama başlatarak İngiltere'de stablecoinlerle ödemeyi deneyecek ve İngiltere Merkez Bankası'na veri sağlayacak.

Ingiltere Stablecoin ile Odemeleri Test Edecek

Dijital FMI Konsorsiyumu, Ekim ayında en az bir yıl sürecek pilot uygulama başlatarak İngiltere’de stablecoinlerle ödemeyi deneyecek ve İngiltere Merkez Bankası’na veri sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dijital FMI, sınır ötesi ödemeleri test etmeyi ve İngiltere Merkez Bankası’na kendi sterlin destekli sabit parası dSterling’i kullanarak ödeme yapmayı denemeyi önerdi.

İngiltere’nin Stablecoin Projesi 1 ila 2 Yıl Arasında Sürecek

Stablecoin ile ödeme projesi yapılan bir basın açıklamasına göre 12-24 ay arasında sürecek. 15-20 üyesi olan Dijital FMI, İngiltere Merkez Bankası’na ve diğer düzenleyicilere teknik incelemelerle beraber konu hakkında tavsiyelerini dile getirecek.

İngiltere’da başbakanlık koltuğu için liderlik yarışında olan Rishi Sunak, geçtiğimiz Nisan ayında İngiltere’nin bir “Kripto merkezi” olmak istediğini söyledi. Geçen Kasım ayında ise İngiltere Merkez Bankası, olası bir merkez bankası dijital para biriminin (CDBC) değerlendirildiğini söyledi.

Proje hakkında konuşan Farrant Group Konsoryum iletişimi yöneticisi Casey Larsen şunları söyledi:

 “Bu proje, Merkez bankasının özel sektöre gelip CBDC’nin gelişimi hakkında özel sektör tavsiyesi alması değil. Bu tamamen düzenleyicilere, İngiltere Merkez Bankası’na veri ve politika önerileri sağlayacak özel sektör liderliğindeki bir girişimdir”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x