Yükleniyor...

İngiltere Vatandaşlarının %30’u Bitcoin (BTC) Trenini Kaçırdıklarını Düşünüyor

Bitcoin (BTC), pandemi süreci ile birlikte daha fazla popülerleşirken, İngiltere’de yapılan anket çarpıcı sonuçlar ortaya koydu

ingiltere

Bitcoin (BTC), pandemi süreci ile birlikte daha fazla popülerleşirken, İngiltere’de yapılan anket çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Anket sonuçları, İngiltere vatandaşlarının %30’luk kısmının Bitcoin fırsatını kaçırmaları sebebiyle yatırım yapmaktan kaçındıklarını ortaya koyuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yapılan yakın tarihli bir ankete göre, İngiltere’deki yatırımcıların %30’luk kısmı Bitcoin kervanına katılma şansını kaçırdıklarına inanıyor. Bu nedenle artık Bitcoin yatırımı yapmayı düşünmüyorlar. Ancak bu yatırımcılar yine de Bitcoin yükselişinin devam edeceğine inanıyor.

Yatırımcıların Bir Kısmı Treni Kaçırdıklarını Düşünüyor

Anket şirketi Censuswide tarafından yapılan araştırma, toplamda 2 bin İngiltere vatandaşına kripto paralara ilişkin görüşleri ve geçen yıla oranla görüşlerinde bir farklılık yaşanıp yaşanmadığını sordu.

Anketin bazı sonuçlarına göre katılımcıların %37’si geleneksel finans ürünlerine yatırım yapmanın son derece riskli olduğuna inanıyor. Bu katılımcılar ayrıca pandemi süreci ile beraber, kripto paraların öneminin arttığına da inanıyorlar.

Bununla beraber, yatırımcıların %30’u Ekim 2020’den bu yana Bitcoin’in değerini yaklaşık 6 kat arttırması sebebiyle “treni kaçırdıklarını” düşünüyorlar. Katılımcıların %25’i de Ekim ayından önce tüm varlıklarını Bitcoin’e taşımaları halinde ortalama olarak 1.4 milyon dolar civarında kar elde edeceklerini belirttiler.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x