Yükleniyor...

İngiltere’deki Vergi Düzenlemesi, Bitcoin Fiyatlarını Uçurdu

Financial Times’da yayınlanan habere göre, İngilitere Hükümeti, mevcut parasal işlemlerden alınan 20%’lik KDV uygulamasını, Bitcoin’e uygulamayacak

Financial Times’da yayınlanan habere göre, İngilitere Hükümeti, mevcut parasal işlemlerden alınan 20%’lik KDV uygulamasını, Bitcoin’e uygulamayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçen haftalarda Mt.Gox’un iflas belgelerini imzalaması ve yarım milyon dolara yakın Bitcoin’in ortadan kaybolmasıyla birlikte, Bitcoin’e duyulan güven azalmıştı. Fakat İngiltere’nin, Bitcoin’den vergi almayacağına dair açıklaması, tüm Bitcoin dünyasında büyük yankıya sebep oldu.

İngiliz Hükümetinin bu açıklaması ile birlikte, Bitcoin fiyatlarında ciddi bir yükselme yaşandı. 2-3 gün öncesine kadar 1 BTC, 550 Dolar seviyelerinde seyrederken, gün içerisinde 1 BTC 700 Dolar fiyatına kadar dayandı. BTC-e fiyatlarına göre yaptığımız bu karşılaştırmada, Bitcoin fiyatının 25% civarında bir artış gerçekleştirdiğini görüyoruz. Şu anda ise 1 BTC, 669 Dolar civarında seyrediyor. (BTC-e kuruna göre)

İngiltere’de ülkenin vergi kurumu HM Revenue & Customs (HMRC), Bitcoin’de gerçekleştirilen bu vergi indiriminin yarattığı gelişmeleri kontrol etme görevini üstlenmiş durumda.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x