Yükleniyor...

İngiltere’de Seçim: Kripto Para Destekçisi Rishi Sunak Önde

İngiltere Başbakanı Liz Truss'un istifa etmesiyle birlikte merak edilen seçimlere, kripto para destekçisi Rishi Sunak önde giriyor.

Ingilterede Secim Kripto Para Destekcisi Rishi Sunak Onde

İngiltere Başbakanı Liz Truss’un istifa etmesiyle birlikte merak edilen seçimlere, kripto para destekçisi Rishi Sunak önde giriyor.

Geçtiğimiz günlerde İngiltere Başbakanı Liz Truss görevden affını istemişti. Gündemde yoğun ilgi gören bu gelişme, yeni Başbakanın kim olacağı konusunu da merak ettirdi. Kripto paralara olan yakınlığıyla bilinen Truss’un istifası, yatırımcıları endişeye sürüklese de yeni adaylar arasında tanıdık bir isim de yer alıyor. Eski Başbakan Rishi Sunak, yeniden seçimleri kazanmak için mesaisine başladı.

Rishi Sunak Kripto Paralara Sıcak Bakıyor

Eski başbakan Rishi Sunak, İngiltere Muhafazakar Parti lideri olmak ve ülkeyi yönetmek için kollarını sıvadı. Ülkenin bir sonraki başbakanı olma yarışında, aldığı destekler sayesinde öne geçti. Sunak, Muhafazakar Parti’den yüz milletvekilinin desteğini almayı başardı. Adaylığını ilan etmesi halinde Sunak, seçimlerde ön plana çıkacak.

İngiltere’de uzun zamandır devam eden siyasi belirsizlik, liderlik adaylarını yoğun mesaiye soktu. Liderlik için potansiyel adaylar arasında, eski başbakan Boris Johnson ve Peny Mordaunt da yer alıyor. Son seçimlerde Truss ile Sunak arasında rekabet yaşanmıştı. Truss yüzde 57 oy alırken, Sunak yüzde 43 oy alabildi.

Kazanabilmesi güçlü bir ihmal görülen Rishi Sunak, geçtiğimiz dönemlerde kripto paralar hakkında sıcak açıklamalarda bulunmuştu. İngiltere’yi kripto merkezine dönüştürmek isteyen Sunak, Bitcoin’in yeni gelecek olduğunu düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x