Yükleniyor...

İngiltere’den Kripto Para Tasarısına Onay

Kripto para kurallarının eklendiği Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası için önerilen tasarı İngiltere'de kabul edildi.

Ingiltereden Kripto Para Tasarisina Onay

Kripto para kurallarının eklendiği Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası için önerilen tasarı İngiltere’de kabul edildi.

İngiltere ekonomisi son bir yıldır daralma yaşıyor. Enerji krizi ve enflasyon endişeleri gibi çok sayıda paralel sorun vatandaşı rahatsız ediyor. Başbakan Liz Truss, tüm bunların ortasında geçen haftanın sonunda istifa etti. Rishi Sunak‘ın başbakanlık koltuğuna oturmasıyla birlikte ilk tasarılardan birisi kripto paralar ile ilgili oldu.

İngiltere, Kripto Para Düzenlemeleri İçeren Yasa Tasarısını Kabul Etti

Başbakanlık görevi artık Rishi Sunak’a miras kaldı. Sunak kripto yanlısı çünkü İngiltere’yi endüstrinin merkezine dönüştürmek istiyor. İngiltereli milletvekilleri de kripto paraları düzenlenmiş finansal mallar ve araçlar olarak kabul etmeye karar verdi.

Tasarı yasalaşırsa, kripto paralara yönelik ek değişiklikler İngiltere’ye kripto için daha kapsamlı bir düzenleyici çerçeve sağlayacak.

hedfe fon kripto para

Kripto paraların tasarıya eklenmesini sağlayan İngiltere Şehir Bakanı Andrew Griffith konuşmasında şunlara yer verdi:

“Buradaki esas nokta kripto para birimlerine diğer finansal varlık türleri gibi muamele etmek ve kripto paraları tercih etmek değil, ilk kez düzenleme kapsamına almaktır.

Söz konusu tasarı kapsamına kriptonun dahil edilmesi, ülke hazinesinin kripto sektöründeki gelişmelere hızlı bir şekilde yanıt vermesini ve ülkenin finansal hizmetler sektörünü düzenlemeye yönelik yaklaşımıyla tutarlı olan çevik bir şekilde düzenleme sunacak donanıma sahip olmasını sağlayacaktır.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x