Yükleniyor...

İngiltereli Düzenleyici Kripto Para İşlemleriyle İlgili 18 Şirketi Soruşturuyor

İngiltere'nin mali düzenleme kurumu FCA (Finansal Davranış Kurumu), kripto para birimi işlemleriyle ilgili olarak 18 şirkette devam eden soruşturma olduğunu açıkladı.

İngiltere Kripto Para FCA

İngiltere’nin mali düzenleme kurumu FCA (Finansal Davranış Kurumu), kripto para birimi işlemleriyle ilgili olarak 18 şirkette devam eden soruşturma olduğunu açıkladı. Sunday Telegraph’ın haberine göre FCA, İngiltereli yatırımcıların hakkında endişeli ve 18’i halen devam etmekte olan Kasım’dan bu yana 67 İngiltere merkezli şirkete soruşturma açtı. Tamamlanan 49 soruşturmanın 39’una tüketici uyarısı yapıldı. FCA, soruşturmanın devam etmesinden ve firmaların ticari kaygılarından dolayı 18 şirketin ismini paylaşmadı.

Sektörün kendini düzenleyen ticaret birliği Crypto UK, orantılı düzenlemelerin başlatılması için çağrıda bulunduklarını, önümüzdeki aylarda FCA da dahil olmak üzere politika yapıcılarla birlikte çalışacaklarını söyledi. Kötü uygulamaları sonlandırmak ve bu heyecan verici sektörün diğer ülkelerde olduğunu gibi İngiltere’de de gelişmesini sağlamak istediklerini dile getiren Crypto UK, yeni düzenlemelerin geliştirilmesi için çalışacaklarını kaydetti.

Finansal Davranış Kurumu Endüstriyi Düzenlemek İstiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FCA ortaya çıkan soruşturması, Birleşik Krallık hükümeti ve düzenleyicilerin endüstri için daha kesin bir çerçeve oluşturmak adına çaba sarfettikleri bir zamanda ortaya çıktı. Şu anda kripto varlıkların satışı, alımı ve devri İngiltere’de olduğu gibi düzenleniyor, ancak CFD gibi kripto türevlerinin satışı genel olarak FCA’nın yetkisi alanına giriyor. Bu ayın başlarında İngiltere Hükümeti ve FCA, kripto varlıklar hakkında Avam Kamarası Hazine Komitesi’nin hazırladığı rapora cevap veriler. İki kuruluş, tüketicinin korunmasının önemini ve yasadışı faaliyet potansiyeli konularında dijital varlıkların sınırlandırılması gerekliliğini yeniden vurguladı. FCA ayrıca, kripto varlıkların potansiyel yasağının gündeminde olduğunu belirterek, kripto varlıkları düzenleme konusunu resmi olarak araştırmak, borsalar ve cüzdan sağlayıcıları gibi ilgili firmalar için istişarelerde bulunacağını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x