Yükleniyor...

İngiltere’nin Kripto Planı Olduğu Gibi Devam Edecek

İngiltere Ekonomi Bakanı, FTX çöküşünün kripto planlarını rayından çıkarmayacağını söyledi.

Ingiltere Merkez Bankasindan Duzenleme Mesaji

İngiltere Ekonomi Bakanı, FTX çöküşünün kripto planlarını rayından çıkarmayacağını söyledi.

İngiltere Ekonomi Bakanı Andrew Griffith rotayı değiştirmek için bir neden olmadığını söyleyerek ülkenin kripto endüstrisi için kilit bir merkez olma hedefini tekrarladı.

İngiltere Kripto Endüstrisinde Kilit Merkez Olma Hedefini Koruyor

İngiltere Ekonomi Bakanı Andrew Griffith, TheCityUK’un Edinburgh’daki Ulusal Konferansında ülkenin kripto planları hakkında konuştu.

Griffith planlardan şöyle bahsetti:

“Bu gündemi geliştirmeye devam ediyoruz, endüstriden bilgi almak ve ilerlemeyi paylaşmak için kripto-angajman grubuna başkanlık etmeye devam ediyorum. Evet, kriptonun geleceği hakkında sorular var, ancak altta yatan teknolojinin potansiyelini görmezden gelmek aptallık olur.”

Selefi John Glen, şimdi başbakan olan Rishi Sunak’ın o zamanki Başbakan Boris Johnson’ın Maliye Bakanı olduğu Nisan ayında İngiltere’nin kripto özelindeki hedeflerini ortaya koydu. Glen, bakanların Johnson hükümetini terk etmesi nedeniyle Temmuz ayında istifa ederken, Hazine Baş Sekreteri olarak geri döndü. FTX’in geçen ay sona ermesinden bu yana, milletvekilleri daha şüpheci hale geldi ve sektör parlamentoda konu hakkında sorular yöneltildi.

Griffith bu konu hakkında da şu sözleri kullandı:

“Kripto piyasasındaki son olaylar benim için zamanında, açık ve etkili düzenleme durumunu güçlendiriyor. Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasa Tasarısı, Birleşik Krallık’ta kripto varlıkları ve sabit paraları düzenlemek için bir çerçeve oluşturmamızı sağlıyor ve bu yılın sonlarında kripto varlık piyasasının geri kalanı için dünya lideri bir rejim için danışmanlık yapacağız.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner