Yükleniyor...

“İnsanlar Gözünü Açıyor, Bitcoin Cazibesi Başlıyor”

Ekonomi yazarı Jeff Booth, ekonomileri kaçınılmaz bir borç ve düşüş sarmalında tutan merkez bankalarının kullandığı karmaşık para politikalarına ışık tutuyor.

btc rally

Ekonomi yazarı Jeff Booth, ekonomileri kaçınılmaz bir borç ve düşüş sarmalında tutan merkez bankalarının kullandığı karmaşık para politikalarına ışık tutuyor.

Teknolojinin öngörülebilir ikinci ve üçüncü dereceden etkilerini “eşitsizlik, kutuplaşma ve ayaklanmalar” olarak nitelendiren Booth, bozuk bir sistemi körükleyen mali çürüme ve borç sarmalının ortasında sağlam para arayışının Bitcoin’in önünü açtığını savunuyor.

Booth Twitter’da şöyle dedi:

“Bize enflasyona ihtiyacımız olduğu söylendi. Bu doğru değil. Sadece doğru görünüyor çünkü oyunun kuralları bu şekilde tasarlandı.

Merkez bankaları tarafından üretilen enflasyonist bir ortamdan bir çıkış yolu görülmemektedir. Bu nedenle, yeni gerçeklerle yüzleşmek yerine enflasyonu ‘ikiye katladılar.

Artık, asla geri ödenemeyen bir ‘kara delik’ borcuna sahibiz ve bunu ödemek için her zamankinden daha fazla enflasyon, iş ve daha yüksek vergi gerektiren bir sistemin parçasıyız.”

Booth’un açıklamaları şöyle devam ediyor:

“Borcun kendisi, borçtan ileri gelen talebi karşılamak için gelecekte yükselmesi gereken vergiler nedeniyle deflasyonistdir. Ve daha yüksek vergiler daha az iş anlamına gelir.

Enflasyonist bir para politikasının işe yaramayacağı yapısal bir değişiklik gerek çünkü günümüz teknolojisi fiyatları düşürmede çok güçlü.

Yani hepimiz, deflasyonun neden fantastik bir şey olabileceğini göremediğimiz bir sisteme yakalandık. Deflasyon = paranızın mal ve hizmetlerle ilgili değeri demektir. Bu, bozuk bir sistemi ortadan kaldırabileceğimiz anlamına gelmez.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Turgut
Turgut
3 yıl önce

Bitcoin ‘ni 9600 lere düştüğünde alıpta sevinenler şimdi ağlıyo çünkü 9250 lerden de aşağı düşmesinden korktuğu için bu nasıl bir vurgun sistemidir anlamak çok zor

ck x banner
ck youtube banner