Anasayfa Bitcoin Haberleri "İnsanlar Gözünü Açıyor, Bitcoin Cazibesi Başlıyor"

“İnsanlar Gözünü Açıyor, Bitcoin Cazibesi Başlıyor”

ABONE OL:google-news

Ekonomi yazarı Jeff Booth, ekonomileri kaçınılmaz bir borç ve düşüş sarmalında tutan merkez bankalarının kullandığı karmaşık para politikalarına ışık tutuyor.

Teknolojinin öngörülebilir ikinci ve üçüncü dereceden etkilerini “eşitsizlik, kutuplaşma ve ayaklanmalar” olarak nitelendiren Booth, bozuk bir sistemi körükleyen mali çürüme ve borç sarmalının ortasında sağlam para arayışının Bitcoin’in önünü açtığını savunuyor.

Booth Twitter’da şöyle dedi:

“Bize enflasyona ihtiyacımız olduğu söylendi. Bu doğru değil. Sadece doğru görünüyor çünkü oyunun kuralları bu şekilde tasarlandı.

Merkez bankaları tarafından üretilen enflasyonist bir ortamdan bir çıkış yolu görülmemektedir. Bu nedenle, yeni gerçeklerle yüzleşmek yerine enflasyonu ‘ikiye katladılar.

Artık, asla geri ödenemeyen bir ‘kara delik’ borcuna sahibiz ve bunu ödemek için her zamankinden daha fazla enflasyon, iş ve daha yüksek vergi gerektiren bir sistemin parçasıyız.”

Booth’un açıklamaları şöyle devam ediyor:

“Borcun kendisi, borçtan ileri gelen talebi karşılamak için gelecekte yükselmesi gereken vergiler nedeniyle deflasyonistdir. Ve daha yüksek vergiler daha az iş anlamına gelir.

Enflasyonist bir para politikasının işe yaramayacağı yapısal bir değişiklik gerek çünkü günümüz teknolojisi fiyatları düşürmede çok güçlü.

Yani hepimiz, deflasyonun neden fantastik bir şey olabileceğini göremediğimiz bir sisteme yakalandık. Deflasyon = paranızın mal ve hizmetlerle ilgili değeri demektir. Bu, bozuk bir sistemi ortadan kaldırabileceğimiz anlamına gelmez.”

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Kaynakdailyhodl
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

1 Yorum

  1. Bitcoin ‘ni 9600 lere düştüğünde alıpta sevinenler şimdi ağlıyo çünkü 9250 lerden de aşağı düşmesinden korktuğu için bu nasıl bir vurgun sistemidir anlamak çok zor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,288TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar