Yükleniyor...

Instagram NFT Özelliğini 100 Ülkeye Genişletiyor

Geçtiğimiz dönemde NFT paylaşma özelliğini sınırlı ülkelere ve hesaplara getiren Instagram, ülke sayısını 100'e çıkarıyor.

Instagram NFT Ozelligini 100 Ulkeye Genisletiyor

Geçtiğimiz dönemde NFT paylaşma özelliğini sınırlı ülkelere ve hesaplara getiren Instagram, ülke sayısını 100’e çıkarıyor.

Instagram NFT paylaşım özelliği, Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika kıtalarında yer alan 100 ülkeye yayılıyor. Ek olarak, artık Coinbase Cüzdan ve Dapper ile cüzdan bağlantılarını içerecek. Ayrıca Flow blockchain’de basılmış dijital koleksiyonları yayınlama özelliği de kullanıma sunuluyor.

Instagram NFT Özelliği Yeni Kullanıcılara Ulaşıyor

İçerik üreticileri artık 100 ülkeye genişleyen NFT özelliğiyle, blockchain teknolojisinin gücü kullanarak gelir elde etmek için yeni araçlardan yararlanabilecekler. Takipçiler ise dijital koleksiyon ürünleri (sanat, resim ve videolar, müzik veya ticaret kartları) satın alarak en sevdikleri içerik üreticilerini NFT satın alarak destekleyebilecekler.

Dijital bir koleksiyon göndermek için tek yapmanız gereken dijital cüzdanınızı Instagram’a bağlamak. Bugün itibariyle Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet ve Dapper Wallet dahil olmak üzere üçüncü taraf cüzdanlarla bağlantıları destekleniyor. Şu anda desteklenen blok zincirler arasında ise Ethereum, Polygon ve Flow yer alıyor.

Instagram NFT Ozelligini 100 Ulkeye Genisletiyor 1

Oluşturulan veya satın alınan NFT’lerin özellikleri şu şekilde:

  • Dijital cüzdan bağlama; Bağlandıktan sonra, içerik oluşturucular ve koleksiyoncular, cüzdanlarından Instagram’da paylaşmak istedikleri NFT’leri seçme olanağına sahip olacaklar.
  • Dijital koleksiyonları paylaşmak; Bir içerik oluşturucu veya koleksiyoncu bir dijital koleksiyon yayınladığında, ışıltılı bir etkiye sahip olacak ve NFT’nin açıklaması gibi genel bilgileri görüntüleyebilir. Gönderiler profillerinde de görünür olacak.
  • Hem oluşturanın hem de toplayanın otomatik olarak etiketlenmesi; İçerik oluşturucu ve koleksiyoncu, dijital tahsilat gönderisinde otomatik olarak ilişkilendirilebilir (gizlilik ayarlarına tabidir).

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner