Yükleniyor...

Instagram’dan NFT Hamlesi, NFT Özelliği Neleri Kapsıyor?

Meta’nın yaptığı yeni hamle ile birlikte Instagram içerisinde NFT dönemi resmen başladı.

Meta’nın yaptığı yeni hamle ile birlikte Instagram içerisinde NFT dönemi resmen başladı.

Meta’dan NFT Hamlesi

Meta’nın yaptığı yeni hamle ile birlikte Instagram içerisinde NFT dönemi resmen başladı. Son zamanlarda NFT sektöründeki arz talep dengesinin eskisi gibi olmadığına açıklanan veriler karşılığında  şahit olduk. Fakat Meta buna rağmen çok önemli biir adım atarak Instagram’da NFT dönemini başlattı. Yeni dönemde Instagram, NFT desteği sağladığı bu özelliği tam 100 fakrlı ülkede kullanıma sundu. Ülkelerin adı tam olarak açıklanmamış olsa da yüksek ihtimalle içerisinde Türkiye’nin de bulunduğu düşünülüyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika kıtalarında toplamda 100 farklı ülkede kullanıma sunulacağı belirtildi. 

NFT Özelliği Neleri Kapsıyor?

Instagram’a entegre edilen bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar, platforma kripto cüzdanlarını bağlayarak sahip oldukları NFT’leri paylaşarak sergileyebilecekler. Ayrıca NFT geliştiricilerinin de etiketlenmesi mümkün olacak ve bu sayede takipçiler NFT’ler için daha fazla bilgi sahibi olabilecekler. Şirket tarafından paylaşılan bilgilere göre NFT sahipleri, dijital koleksiyonlarını Instagram’ın ana akışında, hikayelerinde ve mesajlarında paylaşabilecekler. Bu eylemleri gerçekleştirebilmek için kullanıcıların, sosyal medya platformunda desteklenen blok zincir ağlarındaki kripto cüzdanlarını sisteme entegre etmeleri gerekecek. 

Desteklenen Blockchain Ağları Hangileri?

Sosyal medya platformu Instagram daha önce Ethereum ve  Polygon blok zincir ağlarını desteklediğini duyurmuştu. Şimdi ise desteklenen blok zincir ağları arasında Flow ağı da eklendi. Flow ağının sosyal medya platformuna entegre olduğunun duyurulmasının ardından Flow fiyatında 24 saatlik verilere göre %56’lık bir yükseliş yaşandı. 

Meta’nın Hamlesi Flow’a Yaradı

Meta’nın attığı NFT adımından ilk payı Flow ağı aldı diyebiliriz. Dün akşam saatlerinde Meta şirketinin NFT özelliğini 100 ülkede kullanmanın mümkün olduğunu açıklamasıyla beraber sisteme entegre edilen blok zincir ağları da açıklandı bu ağlar arasında yer alan Flow’un yerel tokeni ise açıklamayla beraber iyi bir ivme yakaladı. Son 10 saat içerisinde %56’lık bir yükseliş yaşayan Flow, 2,87 dolar seviyesine kadar yükseldi. Meta’nın açıklaması gerçekleşmeden önce ise coin 1,85 dolar seviyesinden fiyat hareketliliğini sürdürüyordu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner