Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Intel, Enerji Verimli ve Yüksek Performanslı Bitcoin Madenciliği için Çalışıyor

Intel, Enerji Verimli ve Yüksek Performanslı Bitcoin Madenciliği için Çalışıyor

ABONE OL:google-news

ABD’li teknoloji devi Intel, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nin (USPTO) kayıtlarına göre, “enerji açısından verimli ve yüksek performanslı Bitcoin madenciliği” için yeni bir patent başvurusunda bulundu.

Intel’in patenti, “optimize edilmiş veri yollarını kullanarak SHA-256 hash’ını uygulayan bir donanım hızlandırıcısına” ait ve patentin detaylarına göre Bitcoin (BTC) madenciliğinde yüzde 15’e varan enerji verimliliği sunmayı amaçlıyor.

Bu patente benzer olarak Intel, kripto para madenciliğinin tükettiği elektrik miktarını azaltmayı amaçlayan bir patent başvurusunda bulunmuştu. Patentte “Kripto para başına düşen enerji tüketimini en aza indirgeme ve watt başına performansı en üst düzeye çıkarma” notu yer alıyordu.

Bunlara ek olarak Intel, ölçeklenebilir uçtan uca DApp’lere yönelik ortam sağlamak için Blockchain testini başlatmak üzere merkezi olmayan bir uygulama (DApp) platformu olan Enigma ile ortaklık kurmuştu.

Bu sonbaharda Intel ile bir başka ortaklık daha imzalandı. Bu sistem, çok uluslu şirket SAP yazılımına sahip kurumsal Blockchain sistemlerine yönelik çözümler için “piyasadaki boşlukları” ele almayı hedefliyordu. Ayrıca geçtiğimiz Ekim ayında Intel, dijital para birimi ve Blockchain uygulamaları için yenilikçi çözümler sunmak amacıyla donanım firması Ledger ile ortaklık kurdu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar