Yükleniyor...

Intel, Enerji Verimli ve Yüksek Performanslı Bitcoin Madenciliği için Çalışıyor

ABD'li teknoloji devi Intel, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'nin (USPTO) kayıtlarına göre, “enerji açısından verimli ve yüksek performanslı Bitcoin madenciliği” için yeni bir patent başvurusunda bulundu.

Intel Bitcoin Madenciliği

ABD’li teknoloji devi Intel, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nin (USPTO) kayıtlarına göre, “enerji açısından verimli ve yüksek performanslı Bitcoin madenciliği” için yeni bir patent başvurusunda bulundu.

Intel’in patenti, “optimize edilmiş veri yollarını kullanarak SHA-256 hash’ını uygulayan bir donanım hızlandırıcısına” ait ve patentin detaylarına göre Bitcoin (BTC) madenciliğinde yüzde 15’e varan enerji verimliliği sunmayı amaçlıyor.

Bu patente benzer olarak Intel, kripto para madenciliğinin tükettiği elektrik miktarını azaltmayı amaçlayan bir patent başvurusunda bulunmuştu. Patentte “Kripto para başına düşen enerji tüketimini en aza indirgeme ve watt başına performansı en üst düzeye çıkarma” notu yer alıyordu.

Bunlara ek olarak Intel, ölçeklenebilir uçtan uca DApp’lere yönelik ortam sağlamak için Blockchain testini başlatmak üzere merkezi olmayan bir uygulama (DApp) platformu olan Enigma ile ortaklık kurmuştu.

Bu sonbaharda Intel ile bir başka ortaklık daha imzalandı. Bu sistem, çok uluslu şirket SAP yazılımına sahip kurumsal Blockchain sistemlerine yönelik çözümler için “piyasadaki boşlukları” ele almayı hedefliyordu. Ayrıca geçtiğimiz Ekim ayında Intel, dijital para birimi ve Blockchain uygulamaları için yenilikçi çözümler sunmak amacıyla donanım firması Ledger ile ortaklık kurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x